BAYERNU VELIKI DERBI NJEMAČKOG NOGOMETA: Prvaci očitali lekciju dortmundskoj Borussiji, pobjeda RB Leipziga ; pobjeda PSG-a

nogometni.net 4. studenoga 2017 0

U derbiju 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je kao gost u Dortmundu svladao Borussiju sa 3-1 (2-0).

Prvake je ka pobjedi lijepim pogotkom udarcem lijeve noge malo unutar kaznenog prostora u 17. minuti poveo Robben, na 2-0 povisio je Lewandowski u 37. kada se odlično snašao pred vratima i petom proslijedio loptu u mrežu. Susret je riješio Alaba u 67. minuti, njegov ubačaj pred gol Borussije nije uspio dotaknuti niti jedan igrač i lopta je odsjela u samom kutu, dok je pogodak za Borussiju postigao Bartra u 88. minuti.

Nogometaši RB Leipziga, Schalkea i HSV-a ostvarili su pobjede u susretima 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

RB Leipzig je pobijedio Hannover 2-1, HSV je slavio protiv Stuttgarta 3-1, dok je Schalke na gostovanju bio bolji od Freiburga 1-0. Borussia Mönchengladbach i Mainz su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom je završio i susret između Augsburga i Bayer Leverkusena.

Doprvak RB Leipzig je u susretu protiv izravnog suparnika na ljestvici za plasman u Ligu prvaka slavio 2-1, premda je Hannover poveo u 55. minuti golom Brazilca Jonathasa. U 70. minuti je izjednačio Yussuf Poulsen, a pobjedu domaćinu donio je Timo Werner u 85. minuti.

Skok na ljestvici ostvario je i Schalke koji je na gostovanju porazio Freiburg 1-0, a pogodak odluke zabio je Daniel Caligiuri u 61. minuti. Schalke je sada četvrti sa 20 bodova.

HSV je slavio protiv Stuttgarta 3-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Bila im je to 500. pobjeda u domaćoj utakmici u utakmicama njemačkog prvenstva.

Vodeći Bayern sada ima 26 bodova, četiri više od drugog RB Leipziga, a šest od treće Borussije.

Bez većih problema i uvjerljivo slavio je prvi favorit francuskog nogometnog prvenstva pobjedu u 12. kolu tamošnje borbe za naslov prvaka. Na gostovanju kod Angersa PSG je ponovno pokazao moć i stigao do 5-0 slavlja zadržavši niz nepobjedivosti i nakon ovog ogleda.

Do desete pobjede (imaju i dva remija) PSG je stigao praktički već u prvih pola sata ogleda kada je na semaforu bilo 3-0. U drugom poluvremenu pobjeda je dodatno potvrđena. Po dva gola u utakmici koju je Neymar propustio zbog crvenog kartona zabili su Kylian Mbappe (5, 84) i Edinson Cavani (30, 60), a među strijelce se upisao i Julian Draxler (14).

Cavani je na ovoj utakmici postigao stoti pogodak za PSG i postao tako tek treći igrač u posljednjih dvadeset sezona koji je zabio sto ili više golova u dvije od pet najjačih europskih liga. Zlatan Ibrahimović i Gonzalo Higuain su preostala dvojica.