Katastrofalni sudac uništio je madridski derbi , Suarez konačno zabio – Barcelona na +10 ! Napoli razbio Milan

nogometni.net 19. studenoga 2017 0

Veliki madridski derbi između Atletica i Reala završio je remijem 0-0. No, sve je u potpunosti palo u drugi plan zbog vrlo lošeg suđenja glavnog suca Fernandeza Borbalana. Prvo poluvrijeme bilo je igrački u potpunosti za zaborav jer su najviše pažnje zaokupile situacije koje nemaju pretjerano veze s nogometom. Poput udaranja Ramosa nogom u glavu za koji je sudac morao svirati penal ili udaranja Benzeme loptom u glavu.

Real je bio bolja momčad više-manje cijelu utakmicu, ali nije mogao zabiti. Nekoliko puta je bio vrlo blizu, onda kada su pucali Ronaldo ili Kroos u prvom poluvremenu, Modrić je imao šansu u drugom, kao i Kroos pred sam kraj utakmice. Utakmica je prvi put nakon 12 godina završila bez golova, dok Real prvi put u prvenstvu pod vodstvom Zinedinea Zidanea nije uspio zabiti.

A sve se može pripisati glavnom sucu Fernandezu Borbalanu, koji je u nekoliko navrata morao svirati penal. Situacija s Ramosom tipičan je primjer za penal. Kapetanu Reala Lucas je high-kickom slomio nos. Ramos je još cijelih 10 minuta igrao sa slomljenim nosom, a vrlo vjerojatno i s potresom mozga, dok je situacija u kojoj je Godin igrao rukom vrlo upitna. Tu je i ruka Nigueza nakon centaršuta Marcela, ali ništa od toga nije bio penal.

Sudac Fernandez Borbalan sudio je vrlo loše i, lako moguće, ovom utakmicom odredio prvenstvo. Jer Barcelona je sada otišla Realu na plus 10… Teško, gotovo nemoguć nadoknadiv zaostatak.

Barcelona je pred 11,454 gledatelja rutinski slavila kod Leganesa s 3-0, a dva je gola postigao Luis Suarez, čime je došao do 400 golova u karijeri.

Urugvajcu su to tek četvrti i peti gol sezone, a oba je postigao slično: i u 28. i u 60. minuti Paco Alcacer je pucao, golman Cuellar odbio loptu, a Suarez bio na pravom mjestu. S tim da je za prvi gol vratar napravio veliku pogrešku, lopta mu je ispala…

A većim dijelom utakmice dominirao je – domaćin!? Završio je Leganes s više udaraca na gol, Ter Stegen je imao posla, no Amrabat i društvo iz napada domaćina nisu se proslavili. S druge strane, Aleix Vidal promašio je veliku šansu za 0-3 u 75. minuti.

U 88. je Suarez imao zicer, ali golman mu je obranio, Leo Messi tek je u 88. minuti prvi put zapucao na gol, da bi u 90. Paulinho potvrdio pobjedu.

Zanimljiva je situacija bila na početku, kada je Amrabat, napadač kojeg je Watford posudio Leganesu, pogrešno izveo početni udarac!? On je s loptom krenuo naprijed, umjesto da je vrati nekom suigraču! Pa se sam krenuo vraćati na svoju polovicu, a Barca je, ni kriva ni dužna, u drugoj-trećoj sekundi dobila indirektan udarac.

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a loša je vijest za Barcu da je Gerard Pique dobio žuti karton koji ga eliminira iz velikog derbija vodećeg dvojca iduće nedjelje kod Valencije.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Serie A, Napoli je na San Paolu nadigrao Milan i slavio 2-1 pobjedu.

Vodeći pogodak postigao je Lorenzo Insigne koji je vrhunski pogodio na asistenciju novopečenog talijanskog reprezentativca Jorginha, dok je za 2-0 zabio Poljak Piotr Zielinski. Počasni pogodak za Milan postigao je Romagnoli duboko u sudačkoj nadoknadi.

Napoli je bolje ušao u utakmicu i od početka zagospodario terenom te ostavio Milan bez prave prilike u prvom poluvremenu. Nikola Kalinić zaigrao je u napadu Milana od prve minute, no većinu vremena proveo je odsječen u vrhu napada bez dobivene ijedne prave lopte kojom bi ušao u priliku.

Sarrijevu momčad u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena doslovno su centimetri dijelili od udvostručenja vodstva kada je Lorenzo Insigne s preko 20 metara pogodio gredu. Milan je na odmor otišao u rezultatskom minusu, ali i bez ijednog upućenog udarca po golu Pepea Reine.

Niti u nastavku nismo vidjeli puno više od Montelline momčadi kojoj je trebalo preko pola sata da prvi puta uputi opasniji udarac, dok je Napoli dominirao u igri i redao prilike pred golom Donnarummom koji se posebno istaknuo fantastičnom obranom Driesu Mertensu na početku drugog poluvremena.
Ipak, vratar gostiju bio je nemoćan u 74. minuti kada je Romagnoli nesmotreno izgubio loptu u svojoj polovici, a Napolijevu brzu kontru kirurški preciznim udarcem okončao je netom ušli Piotr Zielinski koji je pogodio mladom Donnarummi – kroz noge!

Marko Rog u igru je ušao u 78. minuti umjesto Josea Callejona, a par minuta kasnije Bonaventura je pošteno namučio Reinu koji je vršcima prstiju izvadio loptu ispod prečke. Bio je to, u 79. minuti, Milanov prvi udarac u okvir gola! Do kraja utakmice Milan je uspio preuzeti kontrolu igre u svoje noge i doći barem do počasnog gola kada je u drugoj minuti sudačke nadoknade loptu u mrežu pospremio Romagnoli lijepim udarcem iz voleja nekarakterističnim za braniča.