Livaja zabio golčinu u sudačkoj nadoknadi i AEK-u osigurao prvo mjesto ; Inter 13 utamkica ne zna za poraz

nogometni.net 20. studenoga 2017 0

U derbiju 11. kola grčkog nogometnog prvenstva Panathinaikos i AEK su odigrali 1:1, a gol za goste u petoj minuti sudačke nadoknade zabio je hrvatski nogometaš Marko Livaja

Panathinaikos je poveo u 10. minuti golom Rodriga Moleda i kada se već činilo kako će domaćin upisati pobjedu, Marko Livaja je izjednačio udarcem s 18 metara. Bio je to njegov drugi ligaški gol ove sezone, a prvog je zabio prije dva tjedna u pobjedi protiv PAOK-a 1:0.

Livaja je odigrao cijeli susret, a u 61. minuti je zaradio žuti karton.

AEK u četvrtak (23.11. do 21.05 sati) u utakmici 5. kola Europske lige na svom terenu dočekuje Rijeku.

AEK je zadržao vodstvo na ljestvici s 21 bodom, Atromitos je drugi s 20 bodova koliko ima i Olympiakos na trećoj poziciji. PAOK je četvrti s 18 bodova, dok je Panathinaikos tek osmi s 14 bodova.

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Atalantu 2:0 probivši se na drugo mjesto Serie A…

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mauro Icardi koji je u 51. i 60. minuti zatresao mrežu Etrita Beriše. Argentinac je oba gola zabio glavom, kod prvog mu je asistirao Antonio Candreva, a kod drugog Danilo D’Ambrosio.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za milanski sastav, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 73. minuti. Inter je ovom pobjedom produžio niz bez poraza ove sezone na 13 utakmica ostvarivši pritom 10 pobjeda i tri neodlučena ishoda.

Inter je ovom pobjedom pretekao Juventus i zasjeo na drugo mjesto, s dva boda zaostatka za vodećim Napolijem.