Pobjeda Manchester Uniteda, poraz Tottenhama ; Santinija vratnica dijelila od pogotka vrijednog tri boda

nogometni.net 29. studenoga 2017 0

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na gostovanju kod Watforda (4-2) u 14. kolu Engleske lige te nastavljaju potjeru za vodećim Manchester Cityjem za kojim sada zaostaju pet bodova

Činilo se da je United pitanje pobjednika riješio u prvom dijelu, kada je dvaput mrežu pogađao Ashley Young (19, 25),a jednom Anthony Martial (32). No, za Watford je u 77. minuti smanjio Tryo Deeney iz penala, a u 84. minuti Abdoulaye Doucoure je efektno zabio drugi gol za domaćine. Kada se očekivala napeta završnica, tri minute prije kraja Jesse Lingard je iz solo-prodora osigurao tri boda za Mourinhovu momčad.

Leicester je kod kuće porazio Tottenham s 2-1 sjajnim pogocima Jamieja Vardyja (13) i Ryada Mahreza (45+2). U 79. minuti smanjio je Harry Kane, ali gosti dokraja nisu mogli izbjeći poraz.

U ostalim susretima Brighton i Crystal Palace su odigrali 0-0, a WBA i Newcastle 2-2.

U susretu 15. kola francuskog nogometnog prvenstva između Racing Strasbourga i Caena nije bilo golova

Gosti čak dva puta pogađali okvir suparničkog gola, ali mrežu nisu zatresli. U 41. minuti je vratnicu pogodio zadarski napadač Ivan Santini, a u 84. minuti gredu je uzdrmao Jordan Nkololo.

Bordeaux je pobijedio St Etienne 3-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih osam kola.

Bordeaux je zadnji put slavio 23. rujna protiv Guingampa 3-1, a potom je u spojio pet poraza i dva neodlučena ishoda. Pobjedu Žirondincima donijeli su Alexandre Mendy (5, 57) i Malcom (31). Ovim porazom St Etienne je nanizao šest kola bez pobjede.

Amiens je pobijedio Dijon 2-1, a preostale utakmice ovoga kola na rasporedu su u srijedu.