PSG deklasirao Celtic, Bayern rutinski s Anderlechtom , Basel šokirao United, Barcelona osigurala prolaz remijem u Torinu , pobjeda Atletica protiv Rome

nogometni.net 23. studenoga 2017 0

U skupini B PSG i Bayern su već osigurali prolaz. Upitno je tko će osvojiti ‘jedinicu’. PSG uoči zadnjeg kola ima tri boda više od Bavaraca i u prvom međusobnom susretu je slavio 3-0 što Francuze gura u veliku prednost

PSG je u petom kolu deklasirao Celtic 7-1, dok je Bayern u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 2-1.

Škotski prvak je poveo na Parku prinčeva već nakon 56 sekundi golom Mousse Dembelea. Bio je to prvi pogodak kojeg su Parižani primili ove sezone u LP. Međutim, taj pogodak kao da je razljutio domaćine i do kraja poluvremena PSG je zabio četiri gola, a strijelci su bili Neymar (9, 22), Edison Cavani (28) i Kylian Mbappé (35). U nastavku susreta među strijelce su se upisali i Marco Verratti (75), Cavani (79) zabivši svoj drugi gol na utakmici, te Dani Alves (82). Jozo Šimunović je odigrao svih 90 minuta za goste.

Bavarci su u Belgiji poveli u 52. minuti golom Roberta Lewandowskog. Izjednačio je Sofiani Hanni u 63. minuti, a iznenađenje je spriječio Corentin Tolisso postigavši u 77. minuti drugi gol za Bayern.

PSG vodi na ljestvici s 15 bodova ispred Bayerna s 12, Celtica s tri i Anderlechta koji je bez bodova. Zadnje kolo donosi odluku o prvom mjestu, u Münchenu će snage odmjeriti Bayern i PSG, a u Glasgowu se sastaju Celtic i Anderlecht.

U derbiju večeri Juventus i Barcelona su odigrali bez pogodaka što je Kataloncima bila dovoljno za potvrdu prvog mjesta, dok će Juve prolaz tražiti u zadnjem kolu na vrućem gostovanju u Pireju

Najveće iznenađenje prije početka utakmice bio je izostanak Lionela Messija u početnoj postavi Barcelone. Dio španjolskih medija je objavio kako je Barcin trener čuvao argentinskog majstora za derbi protiv Valencije, no pojavila se i vijest kako je Messi u sukobu s upravom kluba oko novog ugovora.

Niti Mario Mandžukić nije započeo od prve minute u dresu Juventusa, ali je prije početka utakmice dobio velike ovacije s tribina. Navijači torinske ‘Stare dame’ su hrvatskom napadaču posvetili i transparent preko cijele tribine na kojem je uz njegovu sliku pisalo “Ratnici među ljudima”.

U prvom poluvremenu gledali smo slab nogomet bez previše prilika. Najbliže golu bili su gosti u 22. minuti kada je Ivan Rakitić pogodio vratnicu. Hrvatski reprezentativac je ubacio iz slobodnog udarca, lopta nije nikoga dirala i pogodila je vratnicu nakon što ju je u zadnji trenutak skrenuo Buffon. Messi je ušao u igru u 56. minuti, no situacija na terenu se nije promijenila. Mandžukić i Marko Pjaca nisu nastupili za Juve, dok je Rakitić igrao cijeli susret za Barcu.

U drugom susretu iz skupine Sporting je u Lisabonu pobijedio Olympiacos 3-1 ostavši u igri za prolaz. Portugalci su slomili grčkog prvaka u posljednjih pet minuta prvog dijela postigavši dva gola, a strijelci su bili Bas Dost (40) i Bruno Cesar (43). Pobjedu Sportinga potvrdio je Dost u 67. minuti postigavši svoj drugi gol na utakmici. Poraz Olympiacosa ublažio je Odjidja u 86. minuti.

Barcelona vodi s 11 bodova, Juventus ima osam, Sporting sedam, a Olympiacos jedan bod. U zadnjem kolu Barcelona dočekuje Sporting, dok Juventus gostuje u Pireju.

Manchester United je za potvrdu prvog mjesta u skupini A trebao bod u Baselu, no ‘Crveni vragovi’ su pali u 89. minuti golom Michaela Langa

United je u prvom poluvremenu dva puta pogodio vratnicu, Martial u 42. minuti, a Rojo tri minute kasnije, a kazna za promašaje stigla je u posljednjim trenucima susreta. Za United je posljednjih 15 minuta zaigrao i Zlatan Ibrahimović, ali nije pomoglo.

Atletico Madrid je pobjedom protiv Rome 2-0 produžio nadu. Španjolce je doveo u vodstvo Antoine Griezmann u 69. minutom lijepim škaricama na asistenciju Angela Coree, a pobjedu domaćina potvrdio je Kevin Gameiro u 85. minuti. Šime Vrsaljko je zbog ozljede leđa propustio utakmicu.

U skupini C nakon četiri kola vodi Chelsea s 10 bodova, Roma je druga s osam bodova, Atletico Madrid ima šest, a Karabag dva boda. U posljednjem kolu sastaju se Chelsea i Atletico Madrid, te Roma i Karabag.