Arsenal u odličnom gradskom derbiju pobijedio Crystal Palace, Wenger ubilježio 810. meč na Arsenalovoj klupi i sustigao rekord legendarnog Fergusona

nogometni.net 29. prosinca 2017 0

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 3:2.

Domaći su prvi opasnije zaprijetili preko Cabayea, a Xhaka i Lacazette su ubrzo uzvratili s druge strane.

Topnici su u vodstvo stigli u 25. minuti kada je Mustafi pospremio loptu u mrežu nakon što je sretno došla do njega. Mogao je Arsenal do odlaska na odmor i uvjerljivije voditi, ali nisu bili precizni Ozil, Lacazette i Xhaka.

Kazna je uslijedila već u četvrtoj minuti nastavka kada je Townsend pogodio nakon lijepe asistencije Zahe.

Međutim, u periodu od 62. do 66. minuti Arsenal postiže dva gola i praktički rješava pitanje pobjednika ovog duela. Prvo je Sanchez pogodio iskoristivši dodavanje Lacazettea, a onda je sjajni čileanski napadač još jednom postigao gol na asistenciju Wilsherea. Konačnih 2:3 postavio je Tomkins minut prije kraja ovog londonskog derbija.

Arsenal je usprkos pobjedi ostao na šestom mjestu Premiershipa, dok je Crystal Palace prekinuo niz od osam utakmica bez poraza i nalazi se na 16. poziciji.

Dugogodišnji Arsenalov menadžer Arsene Wenger večeras na Selhurst Parku bilježi 810. utakmicu na klupi u Premiershipu, što je brojka s kojom je sustigao legendarnog Alexa Fergusona, a već za tri dana ući će u povijest otočkog nogometa.

Wenger je Topnike preuzeo 1. listopada 1996. godine, a prvu utakmicu na klupi sadašnjeg kluba zabilježio je protiv Blackburna 12 dana kasnije, kada je ostvario pobjedu rezultatom 2:0.

Iako je na klupi londonskog velikana već 22 godine, Wenger je osvojio samo tri šampionske titule, a posljednju još 2004. godine.

Klubu je donio čak sedam trofeja FA Cupa, dok s Arsenalom još uvijek nije osvojio nijedan evropski trofej, iako je igrao dva finala.

Prvo Kupa UEFA 2000. godine, kada je poražen od Galatasaraya u Kopenhagenu nakon izvođenja penala, a onda i 2006. u Ligi prvaka, kada je u Parizu izgubio od Barcelone s rezultatom 1:2.