CALHANOGLU SPASIO MILAN U FIRENCI , ROMA OSTALA BEZ POBJEDE: Vučici poništena dva gola, fenjeraš stigao do povijesnog slavlja

nogometni.net 30. prosinca 2017 0

U prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine i Milana odigrali su neodlučeno 1-1 (0-0), a dvoboj je odigran na stadionu Artemio Franchi u Firenzi. Domaća momčad je većim dijelom dvoboja bila bolja, što je rezultiralo vodstvom u 71. minuti.

Odlično je s lijeve strane ubacio Biraghi, a Simeone je glavom s pet metara svladao nemoćnog Donnarummu. No, Fiorentina je vodila samo tri minute. Suso se driblingom oslobodio na desnoj strani kaznenog prostora i dobro pucao. Vratar domaćih Sportiello samo je uspio kratko odbiti loptu na koju je natrčao Calhanoglu i poslao ju u mrežu za konačnih 1-1.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu, a ozlijeđenog Nikole Kalinića nije bilo u sastavu Milana. Fiorentina se sa 27 bodova zadržala na osmom mjestu, ali se privremeno bodovno izjednačila sa sedmoplasiranom Atalantom. Milan je sa 25 bodova preskočio Udinese i Torino te se privremeno smjestio na 9. poziciju.

Napoli je jučerašnjom 1-0 pobjedom kod Crotonea osigurao naslov jesenskog prvaka sa 48 bodova. Četiri manje, ali i utakmicu manje ima drugoplasirani Juventus.

U popodnevnim utakmicama 19. kola Serie A odigrano je šest susreta.

Nogometaši Rome nisu uspjeli na svom stadionu upisati pobjedu protiv Sassuola (1:1) iako su stvari izgledale obećavajuće. Poveli su domaćini u 31. minuti kada je Džeko odlično uposlio Pellegrinija, koji nije imao težak zadatak. Vodstvo je trajalo sve do 78. minute kada je Missiroli zabio poslije ubačaja Peluse. Tijekom utakmice poništena su dva gola Romi. Video tehnologija presudila je Džeki i Florenziju.

Ovo kolo definitvno je obilježio i Benevento, koji je došao do prve pobjede u Serie A. Slavili su 1:0 protiv Chieva. U ostalim susretima Caglairi je slavio protiv Atalante 2:1, Udinese je istim rezultatom stigao do pobjede kod Bologne. Hrvatski igrači Stipe Perica i Andrija Balić ostali su na klupi za pričuve gostiju. Samopdoria je golovima Quagliarelle u sudačkoj nadoknadi (91. i 94.) slavila kod SPAL-a. Ivan Strinić igrao je prvo poluvrijeme.

Torino i Genoa odigrali su bez pogodaka.