Juve se spasio, Atletico ispao iz Lige prvaka , preokret Manchester Uniteda , pobjeda Barcelone

nogometni.net 5. prosinca 2017 0

U utakmicama posljednjeg kola Lige prvaka Juventus je pobjedom kod Olympiacosa izborio osminu finala Lige prvaka, dok je Atletico remijem kod Chelseaja ispao

Izuzetno zanimljiva večer elitnog klupskog nogometnog natjecanja je iza nas, a najzadovoljniji može biti Juventus koji nije dopustio iznenađenje i pronašao je ovog utorka put prema osmini finala.

Na gostovanju kod Olympiacosa tražio je torinski klub pobjedu, a donio ju je Cuadrado pogotkom u 15. minuti utakmice. Federico Bernardeschi u 90. minuti samo je potvrdio slavlje talijanskog prvaka. Nedovoljno spremni Mario Mandžukić nije odigrao niti minute.

U istoj grupi uz nastup Ivana Rakitića od prve minute Barcelona je golom Paca Alcacera načela Sporting i potvrdila svoje prvo mjesto, a autogolom Mathieua protiv bivše ekipe pobjeda Katalonaca je zaokružena.

Dalje ide kao prvoplasirani i Manchester United koji je preokretom zahvaljujući golovima Lukakua i Rashforda svladao CSKA, a pridružit će mu se u nokaut fazi i Basel koji je nanio Benfici šesti poraz u grupnoj fazi. Trijumfirali su Švicarci 2:0, uz pogotke Elyounoussija i Oberlina.

Atletico Madrid ispao je iz Lige prvaka. Dvostruki finalist u posljednja četiri izdanja natjecanja dvaput je ranije remizirao s Qarabagom i to ga je skupo koštalo. Ovog utorka odigrao je 1:1 u gostima kod Chelseaja, a da je i pobijedio ne bi išao dalje, jer Roma je golom Perottija svladala goste iz Azerbajdžana.

Diego Simeone opet je ostavio Šimu Vrsaljka na klupi i pitanje je hoće li Hrvat ostati u momčadi do proljeća i Europske lige u kojoj Atletico nastavlja natjecanje.