Juventus golom Higuaina savladao Napoli na San Paolu, Džeko strijelac u sigurnoj pobjedi Rome protiv SPAL-a ; Dijon nakon velikog preokreta pobijedio Bordeaux

nogometni.net 2. prosinca 2017 0

Nogometaši Juventusa pobijedili su na San Paolo stadionu u okviru 15. kola Serije A ekipu Napolija rezultatom 1:0.

Već na otvaranju utakmice Reina je sjajno odbranio udarac Higuaina, ali spasa nije bilo u 13. minuti kada je argentinski napadač postigao gol svom bivšem klubu na asistenciju Dybale.

Do odlaska na odmor Napoli je imao nekoliko dobrih prilika preko Hamšika i u tri navrata izuzetno nepreciznog Insignea, dok je s druge strane zaprijetio Benatia.

Večeras očajni Insigne imao je i u nastavku dvije dobre prilike, ali jednostavno nije mogao savladati iskusnog Buffona. I Stara dama je mogla do drugog gola u 69. minuti, ali je Reina još jednom sjajno odbranio udarac ovoga puta Asamoahe pa promjene rezultata do kraja meča nije bilo. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijeli meč u pobjedničkoj ekipi.

Juventus je s novom pobjedom prestigao Inter i stigao na drugo mjesto Serije A sa sada samo bodom zaostatka u odnosu na večerašnjeg protivnika i lidera Napolija.

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpico stadionu u okviru 15. kola Serije A ekipu SPAL-a rezultatom 3:1.

Posao Vučici svakako je olakšalo isključenje Felipea već u devetoj minuti kada je kao posljednji igrač odbrane srušio kapitena bh. reprezentacije Edina Džeku. Vrijedi istaći da je crveni karton sudija pokazao nakon korištenja VAR tehnologije, odnosno poslije gledanja snimka situacije.

Deset minuta kasnije naš napadač je doveo Romu u vodstvo nakon dobre asistencije El Shaarawyja. Inače, ovo je Džeki bio prvi gol nakon golgeterske pauze koja je trajala čak sedam prvenstvenih kola. U 32. minuti Strootman je udvostručio prednost i s rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Već u sedmoj minuti nastavka Pellegrini je uvećao vodstvo Rome iskoristivši dodavanje Kolarova. U sljedećem napadu Manolas je skrivio penal. Viviani je izveo udarac s bijele tačke, Alisson je uspio obraniti, a na odbijenu loptu naletio je ponovo veznjak SPAL-a i postigao počasni gol za goste.

Ekipa iz Rima je do kraja meča propustila brojne prilike da dođe do uvjerljivije pobjede pa se rezultat nije mijenjao. Džeko je odigrao cijeli meč za pobjedničku ekipu, a večerašnji gol bio mu je ukupno 11. ove sezone u svim takmičenjima.

Nogometaši Dijona pobijedili su na Gaston Gerard stadionu u okviru 16. kola Ligue 1 ekipu Bordeauxa rezultatom 3:2 nakon velikog preokreta.

Već u 13. minuti Cafu je doveo gostujuću ekipu u vodstvo, ali je u 34. Yambere izjednačio na asistenciju Xeke. Samo dvije minute kasnije Bordeaux je ponovo došao u vodstvo golom Malcolma, koji je iskoristio dodavanje Gajića i s rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.

Već u sedmoj minuti nastavka Dijon još jednom poravnava rezultat, a strijelac je ovaj put bio Jeannot na asistenciju Saida. Krenuli su potom domaći i do preokreta, imali nekoliko dobrih prilika, a sasvim zasluženo Said je u 86. minuti donio domaćim sva tri boda.

Dijon se s novom pobjedom probio na deseto mjesto Ligue 1, dok je Bordeaux pao na 11. poziciju.