Juventus se preko Genoe plasirao u četvrtfinale Kupa Italije , Torino izbacio Romu ; Morata odveo Chelsea u polufinale , Bristol City izbacio Manchester United

nogometni.net 21. prosinca 2017 0

Nogometaši Rome razočarali su svoje navijače na Olimpicu i ispali su u osmini finala Kupa Italije od Torina.

Roma je bila veliki favorit u ovom duelu, ali su gosti pred kraj prvog poluvremena poveli sa 1:0. a strijelac u 39. minuti je bio De Silvestri nakon kornera.

Na 2:0 je povisio Edera u 73. minuti nakon kontranapada i veoma loše reakcije odbrane Vučice.

Di Francesco je odmah zatim u 75. minuti igru uveo Edina Džeku umjesto Strootmana, ali se osramotio samo minutu kasnije. Moretti je u kaznenom prostoru srušio Schicka i sudac Calvarese je pokazao na bijelu točku. Odgovornost na sebe je trebao preuzeti standardni izvođač penala u Romi Perotti, ali je Džeko uzeo loptu i šutirao, a Milinković-Savić je sjajno obranio njegov udarac sa bijele točke

Roma je uspjela stići do počasnog pogotka u 85. minuti kada je pogodio Schick za konačnih 2:1, a posljednje prilike na meču imao je Džeko u 88. i 90. minuti, no nije uspio postići pogodak i Torino je prošao u četvrtfinale.

U posljednjoj utakmici osmine finala Kupa Italije sastali su se Juventus i Genoa, a domaćin je slavio rezultatom 2:0.

Stara dama je dominirala od početka do kraja susreta, a povela je pogotkom Dybale na Marchisiovu asistenciju iz 42. minute. Konačnih 2:0 postavio je Higuain u 76. minuti susreta. Miralem Pjanić je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače torinske ekipe.

Večeras su odigrane i preostale dvije utakmice četvrfinala engleskog Carabao Cupa, a plasman u polufinale su osigurali Chelsea i Bristol City.

Chelsea se mučio kod kuće sa Bournemouthom, a do pobjede i prolaza dalje došao je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Willian je u 13. minuti doveo Plavce u vodstvo na Stamford Bridgeu i sve do 90. minute činilo se da će Conteovi izabranici bez problema proći u polufinale. No, tada je Gosling pogodio za izjednačenje i činilo se da će susret otići u produžetke.

Ipak, da ne bude tako pobrinuo se Morata koji je odmah po izvođenju lopte s centra nakon tri dodavanja pogodio za konačnih 2:1 i pobjedu Chelseaja.

Bristol City je na svom terenu dočekao veliki Manchester United i napravio je veliko iznenađenje slavivši rezultatom 2:1, a i ovaj meč je odlučen u posljednjim sekundama

Bryan je doveo Bristol u vodstvo u 51. minuti, a sedam minuta kasnije Ibrahimović je iz slobodnog udarca pogodio za 1:1. Pogodak odluke postignut je u 90+2. minuti a strijelac za Bristol bio je Smith.