Kaneovi rekordi za kraj 2017. ; očajni United gubio 2-0 i jedva se spasio u sudačkoj nadoknadi

nogometni.net 26. prosinca 2017 0

Harry Kane zabio je hat-trick u pobjedi Tottenhama nad Southamptonom 5-2 u prvoj utakmici 20. kola Premiershipa na Boxing Day. Englez je tako nadmašio 22 godine star rekord Alana Shearera od 36 golova u jednoj kalendarskoj godini. Došao je do 39.

Uspjeh za Kanea je tim veći jer je Shearer u dresu Blackburna postavio rekord kada su se još igrale 42 utakmice po sezoni, za razliku od sadašnjih 38.

Kane je tako postao i najbolji strijelac Europe u ovoj godini s 56 golova u 52 utakmice (1,08 po susretu), dva više od Lionela Messija koji je zabio 54 gola u 63 utakmice (0,84 po utakmici) te Roberta Lewandowskog, Cristiana Ronalda i Edinsona Cavanija (53 gola).

Po jedan gol za pobjednike dodali su Dele Alli i Heung-Min Son, a Sofiane Boufal i Dušan Tadić samo su smanjili poraz “svetaca”. Spursi se tako, s utakmicom više, dižu na četvrto mjesto ljestvice, a Southampton ostaje na 13. poziciji.

Chelsea 20. kolu Premierlige, na tradicionalni Boxing Day na Stamford Bridgeu svladao Brighton and Hove Albion 2-0 (0-0), a kako je Manchester United istovremeno na Old Traffordu odigrao 2-2 (0-2) protiv Burnleya razlika između drugog Uniteda i trećeg Chelseaja je smanjena na jedan bod. Chelsea je do pobjede stigao golovima Alvara Morate (46′) i Marcosa Alonsa (60′).

Burnley je na poluvremenu vodio 2-0 protiv Uniteda i bio je jako blizu prve pobjede na Old Traffordu nakon 1962. godine. Barnes je pogodio već u 3. minuti, Defour je u 36. prekrasno pogodio iz slobodnjaka. Domaći sastav se spasio poraza u nastavku golovima Lingarda (53′, 90’+1′). United sada ima 43 boda, a Chelsea 42.

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u dresu Evertona koji je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0. Deveti Everton sada ima 27 bodova, dok je WBA i dalje pretposljednji, 19. sa 15 bodova.

U srijedu je na programu susret Newcastle – Man. City, a u četvrtak Crystal Palace – Arsenal.

REZULTATI 20. KOLA:
Tottenham Hotspur – Southampton 5-2 (Kane 22, 39, 67, Alli 49, Son Heung-min 51 / Boufal 64, Tadić 82)
Huddersfield Town – Stoke City 1-1 (Ince 10 / Sobhi 60)
Manchester United – Burnley 2-2 (Lingard 53, 90+1 / Barnes 3, Defour 36)
Watford – Leicester City 2-1 (Wague 45, Schmeichel 65-ag / Mahrez 37)
West Bromwich Albion – Everton 0-0
Bournemouth – West Ham United 3-3 (Gosling 29, Ake 57, Wilson 90+1 / J. Collins 7, Arnautović 81, 89)
Chelsea – Brighton and Hove Albion 2-0 (Morata 46, Marcos Alonso 60)