MINIMALNO SLAVLJE BAYERNA KOD BREKALOVOG STUTTGARTA Niko Kovač u posljednjoj minuti ispustio pobjedu ; Udinese iznenadio vodeću momčad Italije

nogometni.net 16. prosinca 2017 0

Nogometaši Bayerna su u 17. kolu njemačkog prvenstva sretno stigli do minimalne 1-0 pobjede na gostovanju u Stuttgartu, gdje su domaći propustili realizirati kazneni udarac u posljednjim trenucima dvoboja, a Eintracht je kao domaćin propustio vodstvo 2-0 protiv Schalkea i u završnim sekundama ispustio pobjedu.

Thomas Mueller je zaslužan za 13. ovosezonsku pobjedu Bayerna u Bundesligi. Ušao je u igru u 65. minuti, a u 79. postigao jedini pogodak na utakmici. U posljednjoj minuti dvoboja domaći su imali priliku doći do boda, ali je udarac Akola s bijele točke obranio vratar Bayerna Sven Ulreich. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo u momčadi Stuttgarta dobio je priliku od 81. minute.

Čak tri utakmice su rasplet dobile u sudačkoj nadoknadi. Najveći preokret kreirao je Augsburg pred svojima navijačima nadoknadivši dva pogotka zaostatka protiv Freiburga. Hat-trick postigao je islandski reprezentativac Alfred Finnbogason koji je domaće doveo u vodstvo u 1. minuti, a s dva pogotka u nadoknadi (90+1, 90+3) donio bod Augsburgu.

Eintracht Nike Kovača je do 82. minute imao vodstvo 2-0 protiv Schalkea, a onda je izgubio dva boda. Jović u 1. minuti i Haller u 65. minuti bili su strijelci za momčad iz Frankfurta. Kreatoti preokreta bili su Embolo (82) i Naldo (90+5) koji je u posljednjim sekundama zatresao mrežu domaće momčadi i donio bod Schalkeu. Ante Rebić je bio u početnoj postavi Eintrachta, ali ga je u 50. minuti zamijenio kasniji strijelac Haller. Rebić je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton.

Zaostatak od dva pogotka nadoknadio je i Mainz na gostovanju u Bremenu golovima Quaisona (70) i Freija (90+3). Nakon samo 17 minuta Werder je vodio 2-0 pogocima Bargfredea (2) i Belfodila (17).

U 17. kolu je do prve ovosezonske pobjede došao Koeln koji je s 1-0 svladao Wolfsburg, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Clemens (67).

Na ljestvici vodi Bayern sa 41 bodom, drugi je Schalke sa 30, treći RB Leipzig ima 28, ali i utakmicu manje. I četvrtoplasirana Borussia Moenchengladbach ima 28 bodova. U opasnoj zoni su Werder i HSV sa po 15 bodova te posljednji Koeln sa samo šest.

Nema više neporaženih u Serie A iako bi se malotko kladio da će Udinese na San Siru pobijediti (3:1) Inter. Ipak, Massimo Oddo je uspio pokrenuti Udinese. Nakon domaćeg poraza od Napolija u svom trenerskom debiju na klupi Friulana, skinuo je i prvi veliki skalp. Ako je ona pobjeda protiv Crotonea (3:0) u prošlom kolu bila nagovještaj buđenja, trijumf kod Intera na San Siru definitivno je potvrda da crno-bijeli imaju puno više kvalitete od one koju su pokazivali pod vodstvom Luigija Delnerija.

Nije Inter odigrao lošu utakmicu, ali obrana na čelu sa Škrinjarom pokazala je više slabosti nego u dosadašnjih 16 kola. I nije ništa slutilo da više neće biti neporaženih u Serie A, pogotovo ne nakon brzog odgovora Icardija na vodeći pogodak Lasagne.

Počelo je lukavim pokušajem Ivana Perišića (8′) koji je završio pored gola, pa se nastavilo dvama golovima unutar jedne minute. Najprije je Widmer ispremiješao obranu a Lasagna lako poentirao, pa na drugoj strani Icardi pokazao maniru pravog strijelca nakon ubačaja Candreve. U 15. minuti bilo je već 1:1, a moglo se nešto primijeniti tek da su Brozović (36′) i Perišić (40′) bili malo precizniji u svojim udarcima.

Zicer Lasagne nakon 30-ak sekundi nastavka kao da je bila najava dobrog drugog poluvremena Udinesea, odnosno potpunu inertnost Nerazzurra. Najprije je u 61. minuti Santon jedan ubačaj zaustavio rukom u svom kaznenom prostoru a De Paul rutinski realizirao jedanaesterac, a onda i Barak spretno i sretno poentirao u 77. minuti nakon ubačaja Jankta s lijeve strane za 3:1.

Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Inter, Marcela Brozovića je u 54. minuti zamijenio Gagliardini, dok je Stipe Perica kod Udinesea ušao u 78. minuti.