Pet komada za pet zlatnih lopti i ovacije Modriću na Bernabeuu ; West Ham je srušio prvaka Engleske Chelsea

nogometni.net 9. prosinca 2017 0

Real je protiv Seville igrao gotovo bez kompletne obrane, ali obrana mu ne treba kad napad radi sve u šesnaest. Nacho, Ronaldo dvaput, Kroos i Hakimi pogodili su do poluvremena na Bernabeuu na kojem Sevilla nije osvojila ni bod devet godina.

Neki to zovu ‘Schusterovom kletvom’. Sevilla je zadnji put bodove s Bernabeua odnijela 2008., u ovo doba godine, 7. prosinca. Schuster je bio trener Seville, ali dobio je otkaz već sljedeći tjedan, nakon poraza od Barcelone. Sevilla je od tada bez boda na Bernabeuu, ali kod kuće je puno uspješnija s pet pobjeda u tom razdoblju.

U drugom poluvremenu nije bilo golova pa je završilo 5-0.

Luka Modrić igrao je od prve minute, a Zidane ga je izvadio 20 minuta prije kraja. Modrić je izlazio uz ovacije Bernabeua, kao i Ronaldo kojem je Zidane također ‘namjestio’ ovacije kad ga je izvadio koju minutu nakon Luke.

Navijači Reala pozdravili su i službeno najboljeg igrača prošle sezone.

West Ham je u 16. kolu stigao do pobjede sezone! Bivša Bilićeva momčad je na Olimpijskom stadionu s 1:0 pobijedila Chelsea. Prva je to prvenstvena pobjeda West Hama još od 30. rujna kada su s 1:0 pobijedili Swansea.

Pogotkom odluke pokazao se Arnautovićev udarac iz šeste minute igre. Austrijski reprezentativac je zabio s 13 metara, snažno u donji kut Courtoisovog gola nakon Lanzinijevog dodavanja.

Antonio Conte nikako ne može biti zadovoljan s predstavom svojih igrača, a nezadovoljstvo je pokazao i ranim izmjenama. Tako je već na poluvremenu u svlačionici ostavio Bakayoka, a u 55. minuti je zamijenjen Alonso.

Ovaj poraz Chelsea bi definitivno mogao stajati daljnje borbe za obranu naslova. Drugi United mu bježi tri boda, a vodeći City čak 11! U nedjelju se igra mančesterski derbi i netko će sigurno prosuti bodove, plavci to nisu znali iskoristiti u utakmici s 18. momčadi prvenstva.

Ovo je bila 41 uzastopna premijerligaška utakmica koju je David Moyes vodio kao trener momčadi koja se nalazi u zoni ispadanja!

Oborio je ligaški rekord, ali će ga zbog slavlja rado pamtiti. A prva mu je ovo domaća pobjeda u prvoj ligi nakon gotovo godinu dana! Posljednju je upisao 17. prosinca pobjedi Sunderlanda 1:0 protiv Watforda.