United dobio Arsenal i izgubio Pogbu; PSG doživio prvi poraz nakon 7 mjeseci ; Real zastao u vrućoj Baskiji

nogometni.net 3. prosinca 2017 0

U derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je kao gost svladao Arsenal sa 3-1 (2-0).

Gosti su do velike prednosti od 2-0 stigli u samom otvaranju utakmice preko Valencije (4) i Lingarda (11), pa su domaći bili prisiljeni napadati tijekom čitavog susreta. Arsenal je imao čak 75 posto posjeda lopte, uputio je 33 udarca prema vratima Uniteda, od toga 15 u okvir gola, ali sjajnog De Geu uspio je svladati samo Lacazette (49) koji je početkom drugog dijela smanjio na 2-1. No, United je vrlo brzo iz protunapada postigao i treći pogodak, a strijelac je ponovno bio Lingard (63).

United je utakmicu završio sa 10-oricom jer je u 74. minuti isključen Pogba. Francuski veznjak će zbog tog crvenog kartona propustiti veliki derbi protiv gradskog suparnika Cityja sljedeće nedjelje.

Drugoplasirani United je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Cityjem na pet bodova, United ih sada ima 35, a City, koji će u nedjelju ugostiti West Ham United, 40. Arsenal je peti sa 28 bodova.

PSG je upisao prvi poraz sezone, ali i prvi nakon punih sedam mjeseci od utakmice protiv Nice 30. travnja kada su pali s 3:1!

U 16. kolu francuskog kola pali su kod Strasbourga 2:1. Junak domaćina bio je Da Costa, koji je prvo zabio u 13., a onda asistirao u 65. Bahokenu za 2:1.

U međuvremenu su Parižani izjednačili preko Mbappea u 42. minuti. U 45. su gosti mogli i do preokreta, ali udarac Pastorea zaustavila je stativa.

Inače, Emery je danas odmarao Cavanija, a Neymar je tako doživio prvi poraz u dresu Parižana. Iako je izgubio PSG, je sačuvao veliku prednost na vrhu, a Strasbourg je tako bar nakratno pobjegao iz opasne zone jer su u ovo kolo ušli kao 17.

U derbiju 14. kola La Lige Athletic Bilbao i Real Madrid su na San Mamesu odigrali 0:0. Bilbao je ovim remijem i šestu utakmicu zaredom u španjolskom prvenstvu ostao bez pobjede, dok je Real propustio iskoristiti drugi Barcelonin remi te priliku da se katalonskoj momčadi približi na šest bodova.

Zinedine Zidane je prvi put nakon finala Lige prvaka na teren poslao momčad koja je započela susret u kojem je najtrofejnija momčad Lige prvaka došla do svog 12. naslova. U njoj se očekivano našao i Luka Modrić, koji je upisao 150. nastup za kraljevski klub u La ligi. Modrić je u tih 150 nastupa odigrao 8571 dodavanje te je po tom parametru od 2012. godine realovac s najviše upućenih dodavanja.

U relativno izjednačenom prvom poluvremenu, obje su momčadi imale po jednu stopostotnu priliku. Karim Benzema je na otvaranju utakmice, u osmoj minuti pucao po golu Bilbaa, ali je njegov udarac odsjeo na lijevoj vratnici. Najizgledniju priliku za domaćine je u 30. minuti imao Aduriz, koji se našao sam na petercu, ali je ipak ostao nekoliko centimetara prekratak te je njegov udarac prošao pokraj desne vratnice.

Real je odlučnije ušao u drugo poluvrijeme te je konstantno vršio pritisak na posljednju liniju Bilbaa, koja je na čelu s vratarom Kepom ipak uspjela sačuvati mrežu netaknutom. Najbolju priliku u drugom poluvremenu je imao Cristiano Ronaldo čiji je udarac u 72. minuti prošao nekoliko centimetara pored desne vratnice. Drugi žuti, odnosno crveni karton zbog udaranja Aduriza laktom je u 87. minuti dobio Sergio Ramos, koji će kao i Casemiro te Carvajal (peti žuti karton) propustiti utakmicu sa Sevillom.