Barca rutinski dobila Levante na Nou Campu , Realu u Vigu nije pomogao niti obranjeni penal, Barca na +16!

nogometni.net 8. siječnja 2018 0

Barcelona je bez većih problema slavila protiv Levantea na Nou Campu 3-0 golovima Messija (12′), Suareza (38′) i Paulinha (90’+3).

Katalonci su vratili devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Atletica i otišli četvrtoplasiranom Realu, koji je odigrao 2-2 kod Celte i koji ima utakmicu manje, na čak 16 bodova razlike.

Messi je nakon sjajne akcije pogodio za 1-0 u 12. minuti. Odigrao je s Albom, ovaj mu je vratio, a Messi iz takvih situacija jednostavno ne promašuje. Luis Suarez propustio je dvije, tri dobre šanse, ali zabio je pred kraj prvog dijela za 2-0.

Nije Levante bio bezopasan, ali Ter Stegen je opet briljirao na golu. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu, Mascherano možda i posljednju za Barcelonu uoči transfera u Kinu o kojem se sve više priča, a od prve minute za Katalonce je igrao Dembele.

Paulinho je zaključio priču golom u sudačkoj nadoknadi na Messijevu asistenciju prije koje se prošetao kroz obranu Levantea. To je Paulinhu sedmi gol ove sezone u španjolskom prvenstvu, nitko od veznjaka u ligi nema više golova od njega.

Bila je to šesta Barcina pobjeda zaredom protiv Levantea, 13. u nizu na Nou Campu. Levante nikad nije dobio Barcelonu, a od 2004. godine samo je četiri puta uspio osvojiti bod, sva četiri kod kuće i svaki put bilo je 1-1.

Real je gubio 1-0 u Vigu, Bale je zabio dva gola za preokret. Aspasu je u nastavku Navas obranio penal, ali Maxi Gomez zabija u 82. za 2-2. Real je ostao četvrti sa 16 bodova zaostatka za Barcelonom

Maxi Gomez jedini je igrač koji je ove sezone zabio Realu i Barceloni u La Ligi. Ovaj posljednji gol bio je vrijedan remija protiv Reala u Vigu 2-2. Zabio ga je osam minuta prije kraja, nedugo nakon što je Realov golman obranio penal Aspasu.

Počelo je sjajno za Celtu. Wass je ‘šukerovski’ prebacio Navasa za vodstvo u 33. miuti. No dok su igrači Celte slavili, Gareth Bale je trpao. Samo dvije minute nakon tog gola Wassa, Velšanin je zabio za 1-1, a potom i za 2-1. Sve to u razmaku od pet minuta.

Pogodila je Celta u prvom dijelu i stativu. Real se mučio, no treba imati na umu i da je Celta ovdje nedavno odigrala 1-1 protiv Barcelone.

Luka Modrić igrao je do 76. minute, Mateo Kovačić dobio je zadnjih desetak minuta. Zinedine Zidane prošle sezone osvojio je La Ligu sjajnim i pravovremenim zamjenama. Ove sezone to baš i nije tako. Pomalo je nevjerojatno da vadi Modrića u trenucima kad se Real muči iznijeti loptu preko centra, kao i Balea koji je bio najbolji igrač, a istovremeno u igri ostavlja Cristiana Ronalda koji je bio jedan do najgorih na terenu.

No i takav Real je držao sve u svojim nogama, a onda su sjajne dvije lopte izbacile obranu gostiju, Iago Aspas izbio je pred Keylora Navasa i pao. Za suca nije bilo dileme. Penal i žuti karton Realovom golmanu. Aspas je namjestio loptu na bijelu točku, zaletio se i – Navas mu je obranio!

No deset minuta nakon toga nova dobra akcija Celte, ovaj put preko desne strane, centaršut u sredinu gdje se na pet metara Maxi Gomez naklonio za 2-2.

Ovo je Realu bila četvrta gostujuća utakmica zaredom u La Ligi u kojoj nisu uspjeli slaviti, njihov najgori niz od prosinca 2008. godine.