Chelsea s igračem više nije uspio savladati Leicester, West Ham uvjerljiv u Huddersfieldu , Villarreal slavio na Santiago Bernabeu

nogometni.net 13. siječnja 2018 0

Danas je počelo 23. kolo engleskog Premiershipa u kojem su se sastala posljednja dva prvaka lige.

Chelsea je dočekao Leicester, ali nije uspio doći do pobjede. Plavci nisu uspjeli savladati Lisice ni sa igračem više kojeg su imali 22 minute s obzirom da je Chilwell isključen u 68. minuti susreta. Štaviše, gosti su dominirali tokom većeg dijela susreta i bili su bliži pobjedi.

West Ham je slavio u gostima u Huddersfieldu rezultatom 4:1. Noble je u 25. minuti doveo goste u vodstvo, a potom je Lolley u 40. minuti izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu za samo petnaestak minuta Čekićari su zahvaljujući Arnautoviću i Lanziniju došli do uvjerljive pobjede. Najprije je Arnautović u 46. minuti pogodio za 2:1, a potom je dva puta asistirao Lanziniju u 56. i 61. minuti za konačnih 4:1.

WBA je savladao Brighton rezultatom 2:0 (Evans 4., Dawson 55.), dok je Crystal Palace zahvaljujući Sakoovom pogotkom iz 21. minute savladao Burnley s minimalnih 1:0.

Preostala dva susreta su završena podjelom bodova: Watford – Southampton (2:2) i Newcastle – Swansea (1:1).

Real Madrid je svojim navijačima priuštio još jedno veliko razočaranje. Jalovi napadi, veliki broj propuštenih prilika i realizacija koja ne liči na aktuelnog prvaka Evrope doveli su klub u situaciju da nakon 18 odigranih utakmica zaostaju 16 bodova za Barcelonom, a pojačanja i svježe krivi koja je prijetko potrebna, još uvijek nema na vidiku.

Kraljevski klub propustio je veliki broj prilika u meču protiv Villarreala, a kada su svi očekivali potpunu ofanzivu i napad prema golu gostiju kako bi loš dan makar bio zaboravljen s tri osvojena boda, uslijedio je kontranapad Žute podmornice i sjajan pogodak koji Fornals postiže u 87. minuti za veliku pobjedu.

Santiago Bernabeu zvižducima je ispratio svoje igrače, a zanimljivo, ovo je prva pobjeda Villarreala u povijesti na gostovanju kod Real Madrida.

Nakon 18 odigranih utakmica Real Madrid ima 32 osvojena boda i nalazi se na četvrtoj poziciji na tablici, čak sedam bodova manje od drugoplasiranog gradskog rivala Atletica i čak 16 bodova manje od najvećeg rivala Barcelone koja sutra igra protiv Real Sociedada na gostujućem terenu.