NOGOMET, KUP KRALJA Leo Messi zamijenjen po prvi put nakon deset godina!

nogometni.net 12. siječnja 2018 0

Lionel Messi zabio je dva gola u 5:0 pobjedi Barcelone protiv Celte u sinoćnjem uzvratu šesnaestine finala španjolskog kupa

U tome mu je pomogao i Jordi Alba, koji je prvi puta u karijeri sudjelovao u tri gola, s jednim zabijenim i dva namještena Leu Messiju, čime je postao igrač s najviše asistencija najboljem napadaču momčadi. Argentinac je tim učinkom samo potvrdio koliko mu leži ovo natjecanje u kojem je u posljednjih 14 utakmica sudjelovao u čak 24 pogotka! Naime, zabijao je prosječno gol po utakmici (14) i time dodao deset asistencija. Također, to ga je dovelo i na listu TOP 10 strijelaca u španjolskom kupu svih vremena, s ukupno 46 golova na kontu.

Utakmicu protiv Celte obilježio je još jedan zanimljiv detalj. Iako je Messi još jednom dokazao da je u top formi, navijači na Nou Campu ostali su u čudu kada ga je Ernesto Valverde u 59. minuti odlučio izvaditi iz igre (bez da je riječ o ozljedi), što se posljednji puta dogodilo – prije deset godina! Argentinca je u igri zamijenio Ousmane Dembele, a posljednji puta neozlijeđen je izašao iz igre 29. rujna 2007. godine u utakmici protiv Levantea. Od onda je odigrao 302 utakmice…

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Barcelonu koja je u uzvratnom susretu osmine finala Španjolskog kupa na svom Camp Nou svladala Celtu iz Viga s 5-0 (4-0) i tako se nakon 1-1 iz prvog dvoboja prije tjedan dana plasirala u četvrtfinale

Rakitić, koji je odigrao čitavu utakmicu za Barcelonu, postavio je konačni rezultat preciznim udarcem glavom s pet metara nakon kornera kojega je u 87. minuti izveo Dembele.

Utakmica je bila riješena u prvih pola sata nakon kojih je Barcelona ima 4-0. Lionel Messi je postigao prva dva gola u 13. i 15. minuti, oba na asistenciju Jordija Albe, da bi Alba na asistenciju Messija u 28. povisio na 3-0. Luis Suarez je pogodio za 4-0 u 31. minuti.

Osim Barcelone, u četvrtak su se u četvrtfinale plasirali Sevilla i Espanyol. Sevilla je u uzvratu na svom terenu svladala drugoligaša Cadiz s 2-1 i tako potvrdila 2-0 pobjedu iz prvog dvoboja, dok je Espanyol kao gost nadigrao Levante s 2-0 i tako nadoknadio 1-2 poraz iz prve utakmice u Barceloni.