POVRATNIČKI SHOW ‘PRGAVOG BRAZILCA’ Diego Costa istukao pola momčadi pa zabio na sjajnu asistenciju Vrsaljka i dobio crveni zbog burne proslave

nogometni.net 6. siječnja 2018 0

Atletico Madrid u prvoj je utakmici 18. kola španjolskog prvenstva svladao Getafe 2:0 te se tako barem privremeno približio vodećoj Barceloni na šest bodova zaostatka.

Susret je obilježio povratnik u ‘staro jato’ Diego Costa koji je nakon nastupa u Kupu (4:0 na gostovanju kod Lleide) odigrao i prvu povratničku utakmicu u prvenstvu i to pred domaćim navijačima na stadionu Wanda Metropolitano.

Correa je u 18. minuti doveo domaćine u vodstvo i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Već do tada glavni sudac Montero podijelio je ukupno sedam žutih, od čega jedan i Vrsaljku, a nakon brojnih žustrih duela nastavak je u potpunosti obilježio Costa.

Praktički svaki duel bilo koji suparnički igrač završio bi s bolnom grimasom. Brazilac je tukao gdje god je stigao i stalno bio na rubu kartona. Dobio je prvi u 62. minuti, a šest minuta kasnije zabio je za 2:0 nakon lijepe asistencije Šime Vrsaljka.

Potrčao je Costa prema tribini iza gola u zagrljaj najžešćim navijačima, a kada se spustio Montero mu je hladno pokazao drugi žuti za takvu proslavu i put prema svlačionici.