Remi Marseillea i Monaca u obračunu za treće mjesto ; Messi majstorijom u završnici meča donio Barceloni pobjedu, Sampdoria u finišu meča srušila Romu na Olimpicu

nogometni.net 29. siječnja 2018 0

Nogometaši Marseillea i Monaca podijelili su bodove na Velodromeu u okviru 23. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 2:2.

Hladan tuš za domaće navijače uslijedio je već u četvrtoj minuti kada je Keita doveo Monaco u vodstvo. Ipak, slavlje je trajalo svega tri minute budući da je Rami na asistenciju Thauvina izjednačio i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

Samo što se krenulo s centra u nastavku Germain je donio preokret iskoristivši dodavanje Payeta. Konačnih 2:2 postavio je Fabinho na asistenciju Sidibea.

Marseille i Monaco su tako nakon večerašnjeg duela zadržali treće i četvrto mjesto na tablici Ligue 1.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 21. kola La Lige ekipu Alavesa rezultatom 2:1.

Katalonci su u prvom poluvremenu uspostavili apsolutnu kontrolu, a stanje na terenu najbolje opisuje omjer posjeda lopte u korist Barce – 80:20. Iako su domaći stvorili bolje prilike, gosti su preko Guidettija došli u vodstvo i na odmor se otišlo s rezultatom 0:1.

Barcelona je u nastavku krenula još žešće i inicijativa se na kraju isplatila.

Prvo je Suarez u 72. minuti na asistenciju Inieste poravnao rezultat, a onda je Messi golčinom šest minuta prije kraja meča donio preokret i postavio konačnih 2:1.

Barcelona se s novom pobjedom učvrstila na prvom mjestu La Lige sa 11 bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletico. Alaves je na 17. poziciji.

Nogometaši Sampdorije pobijedili su na Olimpicu u okviru 22. kola Serije A ekipu Rome rezultatom 1:0.

Sampdorija je sjajno odigrala prvo poluvrijeme u kojem su imali čak 12 šuteva ka fantastičnom Alissonu, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenirao. Međutim, najveću šansu da dođu u vodstvo propustila je Roma kada je Viviano odbranio penal Florenziju.

U nastavak apsolutno drugačija slika na terenu. Roma je žestoko napadala, ali se razbranio Viviano, jedan od heroja večerašnje pobjede Sampdorije. Kazna za sve Romine promašaje uslijedila je deset minuta prije kraja meča kada je Zapata postigao gol na asistenciju Murrua.

Sampdorija se s novom pobjedom primakla Romi na petoj poziciji na svega četiri boda zaostatka.