Spektakularan preokret u San Sebastianu: Barcelona na krilima Suareza savladala Sociedad ; PSG golom Di Marije slavio u Nantesu i učvrstio se na liderskoj poziciji

nogometni.net 15. siječnja 2018 0

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Anoeta stadionu u San Sebastianu u okviru 19. kola La Lige ekipu Real Sociedada rezultatom 4:2.

Međutim, nije dobro krenulo po Katalonce budući da je već u 11. minuti Willian Jose na asistenciju Prieta doveo domaće u vodstvo. Poptuni šok za Barcelonu uslijedio je u 34. minuti kada je Juanmi iskoristio dodavanje Canalesa i udvostručio prednost Sociedada.

Ipak, pet minuta kasnije Paulinho je na asistenciju Suareza smanjio rezultat i na odmor se otišlo s rezultatom 2:1.

Već u petoj minuti nastavka sjajni Suarez koristi dodavanje Messija i poravnava rezultat, a onda je svojim drugim golom fantastični Urugvajac doveo Barcelonu u prednost.

Pet minuta prije kraja meča Messi je postavio konačnih 2:4.

Barcelona se s novom pobjedom učvrstila na liderskoj poziciji La Lige s devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletico Madrid, dok je Real Sociedad ostao na 15. poziciji.

Nogometaši PSG-a pobijedili su na De la Beaujoire stadionu u okviru 20. kola Ligue 1 ekipu Nantesa rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je već u 12. minuti utakmice kada je Di Maria pogodio na asistenciju Cavanija. Parižani su do odlaska na odmor apsolutno dominirali sa 75 posto posjeda lopte u svojim nogama, imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu mogli do gola.

U nastavku se probudio i Nantes pa su gledaoci mogli uživati u odličnom nogometu. Ipak, promjene rezultata sa samog početka meča nije bilo. Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali s igračem manje budući da je Diego u sudačkoj nadoknadi dobio drugi žuti karton.

PSG se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Ligue 1 s 11 bodova prednosti u odnosu na Monaco, dok je Nantes petoplasirani.

Nogometaši Lyona i Angersa podijelili su bodove u okviru 20. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 1:1.

Gosti, koji prolaze kroz krizu, u vodstvo su stigli već u 14. minuti utakmice kada je Ekambi postigao gol iz penala. Angers je i do odlaska na odmor bio opasniji protiv danas neprepoznatljivog Lyona.

Već u drugoj minuti nastavka Fekir na asistenciju Corneta donosi izjednačenje i nagovještava mogući preokret. Uslijedili su žestoki napadi domaćih, koji su u nekoliko dobrih situacija bili neprecizni pa su gosti odnijeli veliki bod.

Vrijedi istaći da su gosti utakmicu okončali s igračem manje budući da je Tait u 84. minuti zaradio isključenje.