Swansea savladao bezidejni Liverpool ; Costa donio pobjedu Juventusu protiv Genoe

nogometni.net 23. siječnja 2018 0

Nogometaši Liverpoola još jednom su razočarali svoje vjerne navijače.

Nakon što su u 23. kolu savladali Manchester city rezultatom 4:3, večeras su u 24. kolu engleskog Premiershipa poraženi na gostovanju u Swanseaju rezultatom 1:0.

Liverpool je imao terensku inicijativu, 72 posto posjeda lopte, ali svi napadi Redsa su izgledali jalovo i bezidejno.

S druge strane Swansea se opredijelio za defanzivnu igru, a Labudovi su iskoristili svoju jedinu šansu na utakmici u 40. minuti i stigli do pobjede.

Nakon kornera Van Dijk je katastrofalno reagirao i spustio loptu u noge Fernandezu koji je asistirao Mawsonu, a stoper posljednjeplasirane ekipe na tablici je matirao Kariusa za 1:0.

Najbolje prilike za izjednačenje propustili su Salah i Firmino. Salah je u 60. minuti šutirao iz slobodnog udarca pod prečku, a Fabianski je fantastično odbranio njegov udarac i odbio loptu u korner.

U 90+4. minuti Firmino je iz peterca šutirao glavom, ali je pogodio samo stativu i na taj način propustio ogromnu priliku da donese barem bod svojoj ekipi.

Nogometaši Juventusa su u 21. kolu italijanske Serie A savladali Genou u Torinu minimalnim rezultatom 1:0.

Juve je dominirao tokom čitavog susreta, a golman Perin je najzaslužniji što gosti idu kući samo s jednim pogotkom u mreži.

Pogodak odluke postignut je na samom početku susreta, točnije u 16. minuti. Mandžukić je primio loptu na lijevoj strani i odlično ubacio loptu po zemlji, a Costi nije bilo teško postići pogodak za 1:0.

Do kraja susreta igrači Stare dame su pokušali stići do još kojeg pogotka, ali je Perin zaustavio sve njihove udarce. S druge strane Genoa nije uputila nijedan udarac u okvir gola Szczesnog.