ATLETICO MADRID DRŽI KORAK ZA BARCELONOM , PETARDA REALA Ronaldo je zabio savršeni hat-trick ; NEYMAROV GOL DOVOLJAN ZA NOVA TRI BODA PSG-A: Subašićev Monaco skočio na drugo mjesto ljestvice

nogometni.net 11. veljače 2018 0

Griezmann zabio nakon 39 sekundi i donio pobjedu protiv Malage

Drugi Atletico sada ima 52 boda, šest manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone koja će u nedjelju ugostiti Getafe, a 12 više od treće Valencije koju u nedjelju čeka gradski derbi s Levanteom

Hrvatski nogometni reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu za madridski Atletico koji je u susretu 23. kola španjolskog prvenstva kao gost svladao posljednju Malagu sa 1-0 (1-0).

Jedini pogodak na utakmici postignut je već u prvoj minuti susreta, Antoine Griezmann svladao je domaćeg vratara nakon samo 39 sekundi igre.

Real Madrid na svom je Santigao Bernabeuu slavio protiv Real Sociedada sa 5-2, a junak Ronaldove momčadi bio je Portugalac Cristiano Ronaldo koji je zabio tri gola.

Kraljevi su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu kada su zabili četiri gola. Strijelci su bili Lucas (1.), Ronaldo (27. i 37.) i Kroos (34.). U drugom je dijelu Zidaneova momčad smanjila tempo te je Jon u 74. minuti smanji na 4-1.

Sva pitanja oko pobjednika svojim je trećim golom riješio Ronaldo u 80. minuti, a do kraja je tek Illarramendi smanjio na konačnih 5-2. Luka Modrić igrač je za Real do 63. minute kada je umjesto njega u igru ušao Mateo Kovačić.

Ronaldo je zabio savršeni hat-trick – lijevom i desnom nogom te glavom te je tako postao jedini igrač kojem je to pošlo za rukom u La ligi ove sezone. Kraljevi su sada preskočili Valenciju te se nalaze na trećem mjestu prvenstvene ljestvice sa 16 bodova manje od Barcelone i 10 manje od Atletica.

Vodeći sastav francuskog nogometnog prvenstva Paris SG u susretu je 25. kola kao gost svladao Toulouse s minimalnih 1-0 (0-0), a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Neymar u 68. minuti.

PSG sada ima 65 bodova, odnosno 12 više od branitelja naslova Monaca koji je izbio na drugo mjesto zahvaljujući gostujućoj 4-0 (2-0) pobjedi protiv Angersa. Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić nije branio za Monaco za koji su strijelci bili Butelle (10-ag), Jovetić (30, 65) i Raggi (71).

Monaco sada ima bod više od trećeg Marseillea, odnosno pet više uz utakmicu više od četvrtog Lyona koji će u nedjelju ugostiti Rennes.

Ivan Santini ušao je u igru u 75. minuti u 0-0 gostujućem remiju Caena kod Guingampa. Caen je sada 11. sa 31 bodom, a Guingamp deveti sa 33.