Maestralni Salah postigao četiri pogotka u pobjedi Liverpoola protiv Watforda , SPAL herojskom igrom protiv Juventusa osvojio vrijedan bod ,Toulouse i Montpellier u finišu ostali bez pobjede

nogometni.net 17. ožujka 2018 0

Ekipa Liverpoola porazila je Watford u meču 31. kola engleskog Premiershipa rezultatom 5:0, a fantastični Egipčanin Mohamed Salah postigao je četiri pogotka.

Liverpool je u vodstvo stigao već u četvrtoj minuti. Mane je dodao do Salaha, a on nakon sjajnog driblinga kojim je izbacio čitavu protivničku obranu postiže pogodak za 1:0. Nakon toga je uslijedio nešto mirniji period igre, a drugi pogodak Redsi su postigli pred kraj prvog poluvremena.

Robertson je u 43. minuti sjajno poslao prizemni centaršut, a na pravom mjestu još jednom se našao Salah koji pogađa za 2:0. Pitanje pobjednika odlučeno je u 50. minuti kada Salah dodaje do Firmina, a Brazilac petom kruniše još jednu sjajnu akciju ekipe Jurgena Kloppa.

U 77. minuti Salah je kompletirao hat-trick, a onda u 85. minuti postiže novi pogodak čime je stavio točku na možda i najbolju utakmicu u svojoj karijeri. S nova četiri pogotka, Salah se nalazi na prvom mjestu liste strijelaca engleskog Premiershipa sa 28 postignutih golova, a pored toga ima i devet asistencija. Na drugom mjestu je Kane sa 24 pogotka.

Ovom pobjedom, Liverpool je zadržao treću poziciju na tablici sa 63 osvojena boda, dok je Watford ostao na 11. poziciji sa 36 osvojenih bodova.

Ekipa Juventusa remizirala je u meču 29. kola talijanske Serije A na gostovanju kod SPAL-a, a konačni rezultat glasio je 0:0.

Stara dama je tokom čitavog duela bila bolji protivnik i tražila je tri boda, međutim domaći igrači odigrali su zaista herojskih 90 minuta i nošeni velikom podrškom s tribina stigli su do jednog boda.

Ovim remijem, Juventus je ostao na prvom mjestu Serije A sa pet bodova više od drugoplasiranog Napolija, ali i utakmicom više, a ovakav rezutlat sigurno će najviše obradovati trenera Naplitanaca koji je nedavno izjavio da Juventus ima sve stvari u svojim rukama. Ukoliko Napoli savlada Genovu u nedjelju, onda će biti dva boda iza Juventusa, a do kraja prvenstva očekuje ih i gostovanje na Juve Areni gdje će titula prvaka vjerovatno biti odlučena. S druge strane, SPAL je ostao na 17. poziciji sa jednim bodom više od Crotonea koji ima dvije utakmice manje.

Toulouse je na svom terenu remizirao sa Strasborugom, a konačni rezultat je na kraju glasio 2:2. Gosti su u vodstvo stigli u 46. minuti kada Blayac pogađa za 0:1, a onda bivši igrač Arsenala Yaya Sanogo u 89. i 90. minuti postiže dva pogotka za preokret domaće ekipe.

Ipak, kada su svi očekivali kraj, Kone u 93. minuti pogađa za 2:2, što je bio konačni rezultat meča.

Sjajan meč odigrale su i ekipe Montpelliera i Dijona, gdje je konačni rezultat također bio 2:2, sa identičnim kretanjem rezutlata kao na meču Toulousa i Strasbourga. Gosti su preko Saida poveli sa 1:0, domaći preko Skhirija i Sia dolaze do preokreta, a onda Said u 91. minuti pogađa za 2:2.