ČAROBNI SALAH SRUŠIO I CRYSTAL PALACE ; HRVATI BRILJIRALI ZA INTER: Raspoloženi Perišić zabio na asistenciju Brozovića i dva puta asistirao Icardiju!

nogometni.net 31. ožujka 2018 0

Nogometaši Liverpoola svladali su kao gosti Crystal Palace sa 2-1 (0-1) u dvoboju 32. kola engelske Premier lige te tako privremeno zasjeli na drugo mjesto na ljestvici.

Domaća momčad je do vodstva stigla u 13. minuti, kad je srpski nogometaš Luka Milivojević realizirao kazneni udarac kojeg je skrivio Liverpoolov vratar Karius. Gosti su u 49. minuti uhvatili zaostatak pogotkom Manea na asistenciju Milnera. Pogodak vrijedan tri boda za Liverpool je u 84. minuti postigao Egipćanin Mohamed Salah.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u igru je ušao u 70. minuti kao zamjena za Lallanu, koji je samo pet minuta prije zamijenio Wijnalduma. Zanimljivu utakmicu odigrao je Mane koji je, uz gol, prvo dobio žuti karton zbog simuliranja, a kasnije izbjegao isključenje u situaciji kada je rukom primio loptu za vrijeme akcije.

Momčad Juergena Kloppa privremeno je zasjela na drugo mjesto sa 66 bodova, jednim više od trećeplasiranog Manchester Uniteda, ali Liverpool ima dvije utakmice više, jednako kao i u odnosu na vodeći Manchester City za kojim zaostaju 15 bodova. Crystal Palace je sa 30 bodova ostao na 16. mjestu, dvije pozicije iznad zone ispadanja.

Nogometaši Intera svladali su u 30. kolu talijanskog prvenstva Veronu 3-0, a najistaknutiji pojedinci susreta bili su Argentinac Mauro Icardi s dva gola i Hrvat Ivan Perišić s dvije asistencije i jednim zgoditkom.

Domaćini su poveli protiv Verone već u prvoj minuti pogotkom Argentinca Maura Icardija, a velike zasluge za zgoditak idu i hrvatskom reprezentativcu Ivanu Perišiću koji je suigraču asistirao ubačajem iz auta. U 13. minuti Perišić je povisio rezultat na 2:0 kada je sjajno matirao Nicolasa na asistenciju Marcela Brozovića. U 49. minuti Icardi je postigao i 24. ovosezonski prvenstveni pogodak, nakon što je Perišić oduzeo loptu, probio se po lijevoj strani i prizemnim dodavanjem pronašao Argentinca na drugoj vratnici.

Fiorentina je pogocima Simeonea (3) i Chiese (62) pred svojim navijačima svladala Crotone. U domaćoj momčadi zbog ozljede nije bilo hrvatskog reprezentativca Milana Badelja, a za Crotone nije igrao, također ozlijeđeni, Ante Budimir.

Udinese je do 68. minute držao 0-0 na gostovanju kod Atalante u Bergamu, a mladi hrvatski reprezentativac Andrija Balić drugi je put ove sezone odigrao cijelu utakmicu. Stipe Perica je također bio u početnoj postavi, a iz igre je izašao u 81. minuti bez nekog posebnog učinka. Ishod na kraju nije bio povoljan za momčad iz Udina koja je ostala bez pogotka, a primila je dva; u 68. minuti strijelac za domaće bio je Petagna, a u 74. minuti Masiello.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Lazio koji je sa 6-2 svladao Benevento, iako su gosti do 60. minute vodili 2-1. No, s tri pogotka u osam minuta Lazio je preokrenuo rezultat. Dva pogotka za pobjednike postigao je Immobile (19, 68), a po jedan Caicedo (60), de Vrij (66), Lucas Leiva (83) i Alberto (90+1-11m), dok su za Benevento golove postigli Cataldi (23) i Guilherme (51).

Uvjerljiv je bio i Torino na gostovanju kod Cagliarija. U trijumfu 4-0 strijelci za Torineze bili su Falque (61), Ljajić (65), Ansaldi (79) i Obi (89).