Džeko s dva gola torpedirao Napoli na San Paolu , uvjerljiva pobjeda Real Madrida

nogometni.net 4. ožujka 2018 0

Nogometaši Rome pobijedili su 4:2 na gostovanju kod Napolija, vodeće momčadi talijanskog prvenstva u derbiju odigranom u subotu na San Paolu. Ovim porazom Napoli je izgubio i prednost nad Juventusom koji ima bod manje, ali i utakmicu manje…

Sve je idealno počelo za domaću momčad koja je već u 6. minuti povela golom Insignea. No, samo minutu poslije Turčin Cengiz Under sjajnim je lobom završio kontru Rome za izjednačenje. Nastavak utakmice donio je neprestane napade Napolija, koji su uglavnom završavali promašajima ili obranama gostujućeg golmana Alissona, dok su Rimljani bili nevjerojatno precizni u kontranapadima.

Prednjačio je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko, koji je glavom zabio za 2:1 u 23. minuti. U 73. minuti isti je igrač s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem lijevom nogom pogodio za 3:1. U 79. minuti Perotti je srušio svaku nadu u preokret domaćim navijačima, kad je povećao Rominu prednost na 4:1. Belgijski reprezentativac Dries Mertens u sudačkoj nadoknadi samo je uspio ublažiti poraz Napolija.

U 27. kolu španjolskog prvenstva Real Madrid je u subotu na svom stadionu protiv Getafea slavio 3:1. Dva gola za Real zabio je Cristiano Ronaldo (45, 78), a jedan Gareth Bale (24), dok je utješni pogodak za Getafe postigao Portillo (65-pen)…

U sastavu Reala, koji sa prednošću od 3:1 u utorak u Parizu igra uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a, nije bilo Luke Modrića koji se oporavlja od ozljede, a Mateo Kovačić je ušao u igru u 79. minuti.

No, treba istaknuti novi rekord Cristiana Ronalda. Gol za 2:0 bio je njegov 300. u Primeri! Navijači na Santiago Bernabeu su ga na poluvremenu u svlačionicu ispratili ovacijama, a on im se u završnici utakmice odužio još jednim golom… Tako je u svojoj 286. utakmici u Primeri stigao do 301 zabijenog gola, što je – naravno – rekord!

No, na vječnoj listi strijelaca Primere i dalje je vodeći Leo Messi koji je u 408 odigranih utakmica zabio 372 gola.

Girona, koja je najugodnije iznenađenje ove sezone, u gostima je dobila Villarreal sa 2:0 pogocima Christiana Stuanija (16) i Anthonyja Lozana (80).

Sevilla je kod kuće protiv Athletica iz Bilbaoa slavila sa 2-0, a strijelci su bili Luis Muriel (27) i Franco Vázquez (32).