Schalke nastavio nizati pobjede, Hoffenheim pregazio Köln , Bayern demolirao Borussiju Dortmund na Allianz Areni

nogometni.net 31. ožujka 2018 0

Današnjim susretima od 15:30 sati počelo je 28. kolo njemačke Bundeslige.

Schalke je nastavio niz pobjeda i produžio ga na šest utakmica. U Gelsenkirchenu je pao Freiburg rezultatom 2:0, a pogotke za domaću ekipu su postigli Caliguri iz penala u 62., te Burgstaller u 73. minuti susreta. Schalkeu je ovo bila peta uzastopna pobjeda bez primljenog pogotka.

Hoffenheim je pregazio Köln rezultatom 6:0. Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio rezultatom 1:0 pogotkom Gnabryja iz 22. minute, a potom je u drugom poluvremenu Horn vadio pet puta loptu iz mreže. Pogađali su Gnabry (47.), Uth (56. i 65.), Rupp (61.) i Zuber (72.).

Leipzig je slavio u Hannoveru rezultatom 3:2, dok su u preostala dva susreta ekipe podijele bodove (Bayer – Augsburg 0:0 i Stuttgart – HSV 1:1).

Ekipa Bayerna savladala je velikog rivala Borussiju Dortmund u meču 28. kola njemačke Bundeslige, a Bavarci su na domaćoj Allianz Areni slavili s ogromnih 6:0.

Pitanje pobjednika i gotovo sve vrijedno pomena desilo se u prvih 45 minuta kada je ekipa Juppa Heynckesa postigla pet pogodaka.

Golijadu je otvorio Robert Lewandowski u petoj minuti kada u pogodak pretvara asistenciju Mullera, da bi već u 14. minuti Bayern stigao do drugog pogotka. Ovoga puta, asistenciju je upisao Alaba, a strijelac pogotka bio je Rodriguez. U 23. minuti Muller je postigao treći pogodak za Bayern, a za potpuni debakl gostiju iz Dortmunda pobrinuli su se Lewandowski i Ribery koji su s još dva pogotka povećali vodstvo na 5:0.

Konačnih 6:0 postavio je Lewandowski u 87. minuti.

U drugom susretu 31. kola francuske Ligue 1 Marseille je slavio u gostima kod Dijona rezultatom 3:1
.
Marseille je poveo u 36. minuti kada je Payet asistirao Germainu koji pogađa za 0:1. Domaćin je do poravnanja stigao u 73. minuti, a strijelac za 1:1 bio je Kwon.

Rezultat se nije mijenjao sve do samog finiša susreta. U 88. minuti Germain je asistirao Ocamposu koji pogađa za vodstvo gostiju rezultatom 2:1.

U 90+1. minuti nakon kontranapada Ocampos je zaobišao golmana Reyneta, a štoper Yambere ga je “razbio” i zasluženo dobio crveni karton uz dosuđen penal.

No, Payetov šut sa bijele točke Reynet brani nogom, a lopta se potom odbila od stativu. Ipak, u 90+5. minuti dosuđen je novi penal za Marseille, a Payet je ovaj put bio siguran za konačnih 3:1.