Bayern i s rezervama prejak; Kovač se nije dobro proveo u Münchenu , HAT-TRICK Kramarića za pobjedu

nogometni.net 28. travnja 2018 0

U 32. kolu Bundeslige hrvatski trener Niko Kovač u subotu je sa svojim sadašnjim klubom Eintrachtom iz Frankfurta gostovao kod svog budućeg kluba Bayerna, te je izgubio sa 1-4

Iako je Bayern odmarao većinu svojih prvotimaca zbog uzvrata polufinala Lige prvaka protiv Reala, lakoćom se je obračunao sa Eintrachtom, a strijelci su bili Niklas Dorsch (43), Sandro Wagner (76), Rafinha (87) i Niklas Süle (90). Za gsiote je zabio Haller (78). U sastavu Eintrachta nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

Koeln je u gostima kod Freiburga izgubio sa 2-3, te je ispao u drugu ligu, dok je predzadnji Hamburger ostvario važnu pobjedu u borbi sa opstanak svladavši Wolfsburg sa 3-1 golovima Bobbyja Wooda (43-pen), Lewisa Holtbyja (45) i Luce Waldschmidta (90+4). Josip Brekalo, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Wolfsburg, postigao je jedini pogodak za domaćine, i to iz slobodnog udarca u 78. minuti.

Drugoplasirani Schalke je kod kuće protiv Borussia Moenchengladbach odigrao 1-1, ali domaćini su od 12. minute imali igrača manje jer je isključen veznjak Nabil Bentaleb. Marko Pjaca ostao je na klupi za pričuve Schalkea.

Dan ranije Andrej Kramarić postigao je sva tri pogotka u 3-1 pobjedi Hoffenheima protiv Hannovera, kojom je Hoffenheim napravio važan iskorak u borbi za Ligu prvaka

Hrvatski 26-godišnji napadač proživljava još jednu dobru sezonu u redovima Hoffenheima, a ovog petka donio je svojoj momčadi pobjedu koja bi mogla biti ključna u težnji za plasmanom u europska natjecanja sljedeće sezone, a ni Liga prvaka više nije nedostižna.

Kramarić je već u 16. minuti lagano poentirao nakon što je pogriješila obrana Hannovera, a Gnabry mu servirao loptu za ubačaj u praznu mrežu.

Gosti su izjednačili preko Kramana u 24. minuti, no Andrej je opet stupio na scenu na početku drugog poluvremena i u 50. minuti krasnim udarcem vratio Hoffenheim u vodstvo.

U 86. minuti naš reprezentativac je kompletirao hat-trick i tako došao do 12 postignutih golova ove sezone.

Hoffenheim je novom pobjedom preuzeo četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka i za koje će se s Bayer Leverkusenom boriti do kraja sezone…