Chelsea pobjedom u gostima kod Swanseaja ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka , Liverpool i Stoke remizirali na Anfieldu, Lyon nadigrao Nantes

nogometni.net 28. travnja 2018 0

Nogometaši Chelseaja su savladali Swansea u gostima rezultatom 1:0 i na taj način ostali u utrci za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Pogodak odluke postignut je na samom otvaranju susreta kada je u 4. minuti Hazard majstorski pronašao Fabregasa koji lijevom nogom pogađa mrežu Fabianskog.

Swansea je ostao sa jednim bodom prednosti nad 18-plasiranim Southamptonom koji je u zoni ispadanja.

U 36. kolu engleskog Premiershipa Liverpool i Stoke su remizirali na Anfieldu u susretu bez pogodaka.

U veoma nezanimljivom susretu nije bilo previše prilika. Domaćin je svoju najbolju priliku imao u 5. minuti kada je Salah izašao sam na Butlanda, ali se obrukao.

Egipćanin je pokušao postići identičan pogodak onom za 2:0 protiv Rome, potkopao je loptu preko golmana, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Redsi su imali šanse preko Alexander-Arnolda i Salaha još jednom, ali se rezultat nije mijenjao.

Stoke je do svoje prve prave prilike čekao sve do 89. minute kada je Diouf pronašao Shawcrossa samog na drugoj stativi, ali je defanzivac gostiju jedva zakačio loptu koja je otišla pored gola.

Lyon je u 35. kolu francuske Ligue 1 savladao Nantes i nastavio veliku borbu sa Monacom u borbi za drugo mjesto koje vodi direktno u grupnu fazu Lige prvaka.

Lyon je u vodstvo došao u 39. minuti, a u akciji su bili najbolji igrači Lavova. Fekir je bio asistent, a Depay realizator za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Traore u 68. minuti, a asistenciju je upisao strijelac prvog pogotka.