Edin Višća strijelac u pobjedi Basaksehira za povratak na prvo mjesto , Gladbach bez problema nadigrao Wolfsburg

nogometni.net 21. travnja 2018 0

Nogometaši Basaksehira su savladali Kayserispor u prvom susretu 30. kola turske Super Lige rezultatom 3:1.

Domaću ekipu je u vodstvo doveo Edin Višća u 28. minuti. Arda Turan je sjajno uposlio našeg reprezentativca koji rutinski pogađa Lungovu mrežu za 1:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Umut Bulut je u 54. minuti poravnao rezultat na 1:1, a potom je Turan u 67. minuti ponovo doveo Basaksehir u vodstvo rezultatom 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Elia u 90+1. minuti na Adebayorovu asistenciju. Basaksehir je sada na prvom mjestu sa dva boda više od Galatasaraya koji ima utakmicu manje.

Nogometaši Gladbacha su bez problema savladali Wolfsburg u prvom susretu 31. kola njemačke Bundeslige.

Svi pogoci na utakmici postignuti su u prvom poluvremenu. Najprije je u 8. minuti nakon katastrofalne reakcije obrane gostiju lopta stigla do Stindla koji je zakucao u Casteelsovu mrežu za 1:0.

U 35. minuti ponovo loša reakcija obrane gostiju. Nakon duge lopte Hofmann je ostao sam u kaznenom prostoru i šutirao je sa 10 metara, Casteels je odbio loptu, ona je došla do Raffaela koji je šalje u mrežu za 2:0.

Treći pogodak je, naravno, pao zahvaljujući obrani gostiju. Dosuđen je slobodan udarac na 17 metara od gola gostiju, Casteels je predugo namještao živi zid, te je arbitar Stieler dozvolio njegovo izvođenje, a Kramer je poslao loptu u prazan gol za konačnih 3:0.

Wolfsburg je ostao na 30 bodova i mogao bi nakon ovog gola pasti na 16. mjesto koje vodi u play-off za opstanak u ligi.