Mourinho “ohladio” Guardiolu: United se davio na Etihadu pa srušio City , Newcastle pobjegao iz zone ispadanja, Tottenham savladao Stoke

nogometni.net 7. travnja 2018 0

Manchester City i Manchester United su na Etihadu pružili spektakularan meč, a City koji je trebao pobjedu kako bi osvojio naslov prvaka Premiershipa na kraju je poražen rezultatom 3:2 iako je na poluvremenu imao prednost od 2:0. Ovaj meč odigran u okviru 33. kola Premiershipa ostat će posebno upamćen po velikom Unitedovom povratku.

United se davio, tonuo, bio je na rubu katastrofe – sramotnog poraza koji bi značio i osvojena titula za ljutog rivala. Ipak, Crveni vragovi su se probudili na poluvremenu i šokirali Građane te im odgodili šampionsko slavlje.

City je u prvih 45 minuta pokazao svu raskoš svog nogometa, pokazao je zašto je u meč ušao s čak 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani United.

Nakon pola sata igre bilo je 2:0, a golove su postigli Kompany (25′) i Gundogan (30′). CIty je u tim momentima lomio United, poigravao se s njim. Djelovalo je kao da City može doći do šanse kad god poželio, činilo se kao da igra protiv tima koji se bori za opstanak, a ne kao prvog do sebe na tablici.

Samo su veliki promašaji Raheema Sterlinga spriječili debak Uniteda na Etihadu. Pep Guardiola nije mogao vjerovati šta njegov ofanzivac promašuje, a Jose Mourinho je u tome vidio nadu.

Vidio je nadu koja mu se ispunila za samo 10 minuta igre u drugom dijelu. United je izašao u novom ruhu i Pogba je u 53. i 55. minuti sa svoja dva gola vratio stvari na početak bilo je 2:2.

Crveni vragovi nisu stali pa su u 69. minuti nakon prekida i lopte koju je uputio Sanchez postigli gol za potpuni preokret. Strijelac je bio Smalling, a to je bila druga Sanchezova asistencija na utakmici. United je tokom cijelog prvog poluvremena propustio uputiti ijedan udarac prema golu Cityja da bi za samo 23 minute i 34 sekunde igre u drugom dijelu postigao tri gola iz četiri udarca.

Šokirani Građani pokušali su se vratiti nakon što su od 72. do 76. minute na teren poslani De Bruyne, Jesus i Aguero, a samo tri minute nakon ulaska Argentinca City je mogao doći do penala, ali glavni sudac Atkinson nije dosudio penal. Young je oštro startovao nad Aguerom, ali Atkinson se nije oglasio.

Poslije te sudačke greške strasti na stadionu su se rasplamsale i u nekoliko navrata nastajala je gužva među igračima, a žute kartone dobijali su Fernandinho, Aguero i Pogba.

U posljednjim minutama City je imao kolosalne šanse pred kraj regularnog dijela. Najprije De Gea brani Aguerov udarac, a onda Sterling nakon kornera pogađa stativu, ali na kraju je ostalo 3:2 za ljutog rivala koji nosi crvene dresove.

Ekipa Tottenhama savladala je Stoke u meču 33. kola engleskog Premiershipa na Britania stadionu rezultatom 2:1 čime su ovu ekipu doveli na rub ispadnja iz društva najboljih.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda Pijetlovi u 52. minuti preko Eriksena dolazi u vodstvo. Samo pet minuta bilo je potrebno da se Stoke preko Dioufa vrati u meč, a konačnih 2:1 i tri boda Tottenhamu donio je Kane u 63. minuti.

Ekipa Burnleyja nakon preokreta savladala je Watford u gostima golovima Vokesa i Corka, a domaći su u vodstvo stigli preko Pereyre.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je i Newcastle kod Leicestera rezultatom 2:1 dok su WBA i Swansea remizirali. Bilo je 1:1.

Brighton i Huddersfield su također odigrali meč bez pobjednika (1:1), baš kao i Bournemouth i Crystal Palace u sjajnom meču na Vitality stadionu koji je završen rezultatom 2:2.