Napoli iskoristio kiks Juventusa, Ronaldo 22. golom u posljednjih 12 mečeva donio bod Realu protiv Athletica

nogometni.net 19. travnja 2018 0

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 33. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 4:2.

Gosti su dva puta imali vodstvo golovima Jankta i Ingelssona, ali se Napoli uspio vratiti i preokrenuti rezultat. Strijelci za domaću ekipu bili su Insigne, Albiol, Milik i Tonelli.

Napolitancima je na ruku išao i kiks Juventusa, koji je odigrao samo 1:1 u gostima kod Crotonea. Alex Sandro je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, a vrijedan bod domaćinima donio je sjajnim pogotkom Simy u 65. minuti

Napoli je tako smanjio zaostatak u odnosu na Juventus na četiri boda, a upravo će ova dva rivala ukrstiti koplja u narednom kolu Serije A.

Roma je slavila na Olimpicu protiv Genove rezultatom 2:1. Under je u 17. minuti doveo domaće u vodstvo. Početkom drugog poluvremena nespretno je reagirao bh. reprezentativac Ervin Zukanović i Roma dolazi do sigurne prednosti.

Konačnih 2:1 postavio je Lapadula pola sata prije kraja meča. I Zukanović i kapetan reprezentacije BiH u pobjedničkoj ekipi Edin Džeko odigrali su 90 minuta za svoje timove.

Pravu ljepoticu na Artemio Franchiju odigrali su Fioretnina i Lazio, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 4:3. Za domaće je hat-trick upisao Veretout, dok su za Rimljane pogađali dva puta Alberto, Caceres i Anderson.

U 33. kolu La Lige Real Madrid je na domaćem terenu osvojio bod protiv Athletic Bilbaoa (1:1).

Real je u meč ušao s nizom od šest utakmica bez poraza u prvenstvu pri čemu je upisao pet pobjeda, dok su gosti stigli sa samo jednom pobjedom u posljednjih pet mečeva u kojima su zabilježili tri poraza.

Madriđani su igrali u ponajboljem sastavu, ali su do boda stigli tek pred kraj meča. Naime, Inaki Williams je donio prednost Athleticu već u 14. minuti i činilo se da će Bilbao odnijeti puni plijen iz Madrida, ali je Modrićev šut u 87. minuti Ronaldo petom poslao u gol za konačnih 1:1.

Ovo je bio Ronaldov 22 gol u posljednjih 12 mečeva za Real. U svih 12 mečeva barem jednom se upisivao u strijelce, a najviše golova u tom nizu postigao je protiv Girone kada je četiri puta tresao mrežu protivnika.

Ranije je Eibar razočarao očajni Espanyol savladavši ga u gostima rezultatom 1:0, dok je Getafe iznenadio Valenciju koju je na njenoj Mestalli pobijedio rezultatom 2:1.