Sassuolo šokirao Milan i odnio bod sa San Sira , Chelsea nastavio kiksati, bod sa Stamford Bridgea odnio West Ham

nogometni.net 9. travnja 2018 0

U posljednjem susretu 31. kola Talijanske Serie A Milan je dočekao Sassuolo, a konačan rezultat susreta je glasio 1:1.

Milan je dominirao tokom čitavog susreta, ali su gosti odnijeli bod sa San Sira.

Već u 3. minuti Kessie je bio u odličnoj šansi kada je glavom šutirao, ali je golman gostiju Consigli sjajno obranio njegov udarac.

Consigli je u još nekoliko navrata bio siguran prilikom šuteva domaćih igrača i zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

Vodstvo gostima donio je Politano u 75. minuti kada je nakon kontranapada prelijepim šutem van kaznenog prostora savladao Donnarummu. Ipak, Rossoneri su uspjeli stići do poravnanja u samom finišu susreta kada se u strijelce upisao Kalinić u 86. minuti.

Milan je uvezao tri susreta bez pobjede, dok Sassuolo ne zna za poraz već pet uzastopnih mečeva.

Chelsea je nastavio kiksati u engleskom Premiershipu, a ovaj put bod sa Stamford Bridgea odnio je West Ham.

Chelsea je u vodstvo stigao u 36. minuti kada se nakon jednog ubačaja sa desne strane u kaznenom prostoru gostiju najbolje snašao Azpilicueta i poslao loptu iza Hartovih leđa za 1:0.

West Ham je do boda stigao u 73. minuti kada je lošu reakciju obrane Plavaca kaznio Chicharito nakon Arnautovićeve asistencije.

Zanimljivo, sudac Friend je zbog ofsajda poništio dva pogotka domaćoj ekipi koja je postigao Morata u 24. i 59. minuti susreta.