TORINO IZNENAĐUJUĆE SRUŠIO INTER , NAPOLI LUDIM PREOKRETOM OSTAO U IGRI ZA NASLOV PRVAKA

nogometni.net 8. travnja 2018 0

U 31. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u nedjelju na domaćem terenu protiv Chieva slavio sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Amadou Diawara u sudačkoj nadoknadi (90+3).

Napoli je bio pred porazom, a sve je loše krenulo za domaćine u 51. minuti kada nisu iskoristili penal. Udarac Driesa Mertensa obranio je vratar gostiju.

To im se osvetilo u 73. minuti, kada je Chievo poveo golom Mariusza Stepinskog. No, u samoj završnici susreta Napoli radi preokret, u 89. minuti Arkadiusz Milik pogađa za 1-1, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Diawara zabija za pobjedu domaćina. Tako je Napoli ostao na četiri boda zaostatka za vodećim Juventusom, koji je dan ranije na gostovanju pobijedio ‘fenjeraša’ Benevento sa 4-2. Marko Rog je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi (90+5), dok je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve Napolija.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je pred svojim navijačima svladao Inter sa 1-0 (1-0). Ovo je prva pobjeda Torina na svom terenu nad Interom nakon skoro 25 godina, javlja ItalianFootbalTV na svom Twitter profilu.

Torino je pobjednički pogodak postigao u 36. minuti nakon akcije u kojoj je ključnu ulogu imao i Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac je, u želji da spriječi kontranapad domaće momčadi, izbio loptu Belottiju, ali ju samo proslijedio dalje do De Silvestrija koji je dodao na suprotnu stranu do usamljenog Adema Ljajića, a ovom nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu.

Perišić se mogao iskupiti u 70. minuti, ali je nakon njegovog udarca lopta umjesto u mreži završila u vratnici. U početnoj postavi Intera bio je i Marcelo Brozović te odigrao cijelu utakmicu. Zbog žutog kartona zarađenog u 39. minuti Brozović će propustiti sljedeći prvenstveni dvoboj, u kojem će Inter gostovati kod Atalante u Bergamu.

Iako je milanska momčad imala više loptu u nogama i više udaraca te češće ugrožavala gol domaćih, Torino je ostvario treću uzastopnu pobjedu i prekinuo niz od pet utakmica u Serie A u kojima je Inter bio neporažen. Torino je došao do 45 bodova, ali je ostao na 10. mjestu. Inter je četvrtim prvenstvenim porazom ostao na 59 bodova te ga nakon ovog kola na 4. mjestu može preskočiti Lazio, uspije li pobijediti u nedjelju na gostovanju u Udinama. Vodeći Juventus ima 81 bod, sedam više od drugoplasiranog Napolija koji je u nedjelju domaćin Chievu.

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa Sampdorija i Genoa su remizirale 0-0, dok je Fiorentina u Rimu iznenađujuće pobijedila Romu 2-0.

Bilo je to 96. izdanje ‘Derbyja della Lanterna’ kako zovu okršaje genovskih klubova, nažalost, jedno od lošijih. U posljednjih 18 međusobnih susreta ovaj je bio prvi bez golova.

Sampa je bila bliže pobjedi, no Mattia Perin je bio siguran na suparničkim vratima. Hrvatski reprezentativac Ivan Strinić nije nastupio za domaći sastav.

Za iznenađenje se pobrinula Fiorentina koja je na Olimpicu pobijedila Romu 2-0. Bila je to šesta uzastopna pobjeda ‘viola’, dok je Roma doživjela prvi poraz u zadnjih pet kola. Golove za goste zabili su Marco Benassi u sedmoj i Giovanni Simeone u 39. minuti. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu zbog ozljede.

SPAL je odigrao 1-1 protiv Atalante osvojivši važan bod u borbi za prvoligaški spas. Thiago Cionek je doveo SPAL u vodstvo u 39. minuti, a izjednačio je Marten de Roon iz jedanaesterca u 78. minuti. SPAL sada ima tri boda više od zone ispadanja, ali Crotonea koji drži 18. poziciju ima i utakmicu manje.

U prvom susretu 31. kola Juventus je na gostovanju pobijedio ‘fenjeraša’ Benevento 4-2 uz dva sumnjivo dosuđena jedanaesterca. Torinska ‘Stara dama’ se mučila protiv kluba koji gotovo sigurno seli u Serie B, a gosti su do pobjede stigli uz ‘poguranac’ suca Fabrizia Pasqua koji je dosudio dva sumnjiva jedanaesterca.

Juve je poveo u 16. minuti golom Paula Dybale, a izjednačio je Cheick Diabate u 24. minuti. U posljednjim trenucima prvo dijela Pasqua je dosudio kazneni udarac kojeg je Dybala pretvorio u novo vodstvo torinskog kluba. Sudac prvotno kontakt između Pjanića i Djimsita nije okarakterizirao kao prekršaj, ali je nakon pritiska gostujućih igrača traži pomoć VAR-a i potom promijenio odluku.

Domaći igrači su prosvjedovali tražeći da Pasqua provjeri svoju odluku, ali sudac ovoga puta nije želio koristiti VAR (Video assistant referee). Dybala je bio siguran postigavši svoj treći gol na utakmici. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Douglas Costa fantastičnim udarcem iskosa u 82. minuti pogodivši rašlje.