TOTTENHAM SRUŠIO CHELSEA NA STAMFORD BRIDGEU NAKON 28 GODINA! ARSENAL TEŽE OD OČEKIVANOG DO POBJEDE ; SANTINI STRIJELAC U PORAZU CAENA

nogometni.net 1. travnja 2018 0

U derbiju 31. kola Engleske lige Tottenham je slavio kod Chelseaja s 3-1, a to je prva pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon čak 28 godina.

Tottenham do danas nije pobijedio Chelsea u gostima u 21. stoljeću, a niti otkad postoji Premijer liga.

Uspjeh Tottenhama je tim veći jer je izboren bez najboljeg igrača Harrya Kanea, a gosti su morali i stizati vodstvo Chelseaja nakon što je u 30. minuti zabio Morata nakon krive procjene vratara Llorisa. Preokret je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Danac Eriksen postigao vrlo lijep pogodak iz daljine, a u drugom dijelu je briljirao Dele Alli, koji je pogađaoa u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Tottenhama.

Tottenham je ostao na četvrtom mjestu, ali samo dva boda iza Liverpoola i četiri iza ManU-a, dok Chelsea na petoj poziciji zaostaje velikih osam bodova za Spursima i Ligom prvaka.

U dvoboju 32. kola Engleske lige Arsenal je na Emiratesu slavio protiv Stokea s 3-0 i učvrstio se na šestom mjestu.

Arsenal je daleko teže od konačnog rezultata došao do pobjede jer je otpor Stokea, koji se grčevito bori za ostanak, slomljen tek u 75. minuti i to iz sumnjivog kaznenog udarca kojeg je realizirao Aubameyang. Gabonac je na 2-0 povećao u 86. minuti, a tri minute kasnije Lacazette je iz novoga kaznenog udarca postigao konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Santini postigao je počasni gol za za Caen koji je u 31. kolu izgubio kod kuće od Montpelliera s 1-3.

Zadranin je smanjio u 87. minuti kada su gosti već vodili s 3-0 od gostiju koji su skočili na visoko peto mjesto ljestvice i smiješi im se nastup u Europi. Caen je 14. i šest bodova udaljen od opasne zone. Prvi je to gol za Santinija nakon dva mjeseca, a deveti ove sezone.

Od davljenika izgubili su i Troyes i Lille, dok je “fenjeraš” Metz propustio vodstvo od 2-1 i igrača više kod Strasbourga.