Chelsea ‘slomio’ Liverpool, REMI U EL CLASICU Barca u velikom derbiju 45 minuta s igračem manje, Real isto toliko bez Ronalda

nogometni.net 7. svibnja 2018 0

U derbiju 37. kola Premier lige Chelsea je u nedjelju na Stamford Bridgeu svladao Liverpool sa 1:0, te je ostao u igri za Ligu prvaka…

Pobjednički gol postigao je Olivier Giroud u 32. minuti, a hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za ‘redse’.

Liverpool je ostao na trećem mjestu sa 72 boda, četvrti je Tottenham sa 71, a petoplasirani Chelsea ima 69 bodova, ali ‘redsi’ imaju utakmicu više od Tottenhama i Chelseaja. Do kraja prvenstva Chelsea dočekuje Huddersfield, te ide u goste Newcastleu, Liverpool na Anfieldu igra protiv Brighton & Hove Albiona, a Tottenham dočekuje Newcastle i Leicester.

Arsenal je uvjerljivo svladao Burnley sa 5:0, a dvostruki strijelac bio je Aubameyang (14, 75). Po jedan gol dodali su Lacazette (45+3), Kolašinac (54) i Iwobi (64).

Iako ovaj puta El Clasico nije imao nikakvu natjecateljsku težinu, jer je Barcelona već osigurala naslov prvaka, dvoboj na Camp Nou bio je dovoljno zanimljiv, a na kraju je završilo neodlučeno 2:2, premda je Real cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više…

Prvi gol nije trebalo dugo čekati. Nakon lijepe akcije Barcelone mrežu je u 10. minuti zatresao Luis Suárez. No, Real je brzo došao do poravnanja nakon pogotka Cristiana Ronalda u 15. minuti.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) problemi za Barcelonu, jer je desni branič Sergi Roberto isključen zbog toga što je laktom udario Marcela. U poluvremenu trener Reala ostavio je na klupi Ronalda, koji se žalio na ozljedu, a zamijenio ga je Marco Asensio.

Barcelona u nastavku, unatoč igraču manje, ponovno vodi, a strijelac je Lionel Messi u 52. minuti. Igrači Reala su prosvjedovali kod suca tvrdeći da je golu prethodio prekršaj na Varaneu, ali bez uspjeha.

U 70. minuti Lionel Messi nije iskoristio stopostotnu priliku, a kazna je stigla već u 73. minuti, kada je Gareth Bale donio izjednačenje Realu, 2-2, što je bio i konačan rezultat.

U dresu Reala Luka Modrić odigrao je cijeli susret, pruživši solidnu partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 84. minuti. Ivan Rakitić je za Barcu igrao svih 90 minuta.