Iniesta se pobjedom oprostio od Barcelone, na Nou Campu pao Real Sociedad , Torres postigao posljednja dva pogotka u dresu Atletica

nogometni.net 21. svibnja 2018 0

Večerašnjim susretom na Nou Campu između Barcelone i Real Sociedada završena je sezona u španjolskoj La Ligi, ali i era Andresa Inieste u redovima katalonskog giganta.

Prije početka susreta navijači katalonskog kluba su napravili spektakularnu koreografiju kapitenu s natpisom “Iniesta zauvijek”.

Iniesti je ovo bio posljednji meč u dresu katalonskog kluba s kojim je u 22 godine osvojio 32 trofeja.

Inače, susret je završen pobjedom Barce rezultatom 1:0, a strijelac je bio Coutinho na Suarezovu asistenciju u 57. minuti susreta.

Iniesta je izašao u 82. minuti uz gromoglasan aplauz sa tribina, a umjesto njega je ušao Alcacer.

U pretposljednjem meču španjolske La Lige na stadionu Wanda Metropolitano su se sastali Atletico Madrid i Eibar.

Susret nije imao rezultatski značaj s obzirom da je Atletico bio sigurno drugi, a Eibar u sredini tablice, ali je bio u znaku Fernanda Torresa.

Nando je večeras odigrao posljednji susret u dresu voljenog kluba, a način na koji je otišao nije mogao biti ljepši. Prije početka meča je podigao svoj jedini trofej sa Atleticom, onaj Europske lige koji je osvojio u srijedu, a na samom travnjaku je briljirao sa dva pogotka.

No, pogoci u 42. i 60. minuti nisu bili dovoljni za pobjedu Atletica s obzirom da su Kike (35.) i Pena (70.) pogodili za konačnih 2:2.

Torres je u dresu Atletica tokom 11 sezona odigrao ukupno 394 utakmice uz 128 postignutih pogodaka.