Juventus remijem protiv Rome stigao do sedmog uzastopnog Scudetta , važne pobjede Udinesea, Chieva i Cagliarija

nogometni.net 13. svibnja 2018 0

U derbiju 37. kola talijanske Serije A Roma i Juventus odigrali su susret bez pogodaka čime je Stara dama i zvanično stigla do sedmog uzastopnog Scudetta.

Roma je u prvom poluvremenu bila puno bolji protivnik od Juventusa. Ekipa Eusebija Di Francesca sve vrijeme igrala je visok presing na posljednju liniju Stare dame, ali u samoj završnici nikako nisu uspjevali da pronađu Džeku i stignu do pogotka.

U drugom poluvremenu Juventus je došao do svoje igre i bio je puno opasniji protivnik, a posao im je dodatno olakšao Radja Nainggolan u 68. minuti kada je za samo pet minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton, te je svoje suigrače u finišu meča ostavio s igračem manje na terenu. Ipak, Juventus nije imao previše želje za napadom pa je meč na kraju završen rezultatom 0:0.

U drugom meču, Napoli je bez većih problema savladao Sampdoriju u gostima. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a pitanje pobjednika odlučeno je nakon ulaska sjajnog Milika.

Poljak je u igru ušao u 71. minuti, bilo mu je potrebno samo nekoliko sekundi da na asistenciju Allana pogodi za 1:0, a onda u 80. minuti Albiol pogađa za 2:0.

Ekipe Atalante i Milana u jednom od najzanimljivih susreta 37. kola talijanske Serije A odigrale su meč bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Ovaj duel mogao je direktno odlučiti koja ekipa će naredne sezone igrati u Evropskoj ligi, ali će se putnik u drugo po jačini međunarodno takmičenje odlučiti nakon posljednjeg kola.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a gledaoci na stadionu u Bergamu nisu vidjeli veliki broj dobrih prilika.

Ipak, početkom drugog poluvremena, tačnije u 60. minuti, Milan je stigao u vodstvo. Bivši igrač Atalante Franck Kessie lijepo je pogodio s ivice kaznenog prostora za vodstvo Rossonera, a samo četiri minute nakon toga, Rafael Toloi dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Činilo se da će ekipa Gennara Gattusa do kraja mirno sačuvati stečenu prednost, ali u 75. minuti rezervista Montolivo dobija direktan crveni karton, a to su domaći iskoristili u 92. minuti kada Andrea Masiello pogađa za konačnih 1:1. Nakon 37 odigranih utakmica Milan je ostao na šestoj poziciji sa 61 osvojenim bodom i sada ima jedan bod više od Atalante koja je na sedmom mjestu.

U terminu od 15:00 sati odigrano je pet susreta pretposljednjeg 37. kola talijanske Serije A, a svakako da je najviše pažnje privukao duel između Crotonea i Lazija koji je završen rezultatom 2:2.

Lazio vodi veliku borbu s Interom za četvrtu poziciju, dok su Crotoneu s druge strane bodovi bili potrebni u borbi za opstanak.

Nebesko-plavi su u vodstvo stigli u 17. minuti. Lulić je sjajno probio po lijevoj strani, jedan domaći igrač ga je srušio u kaznenom prostoru, a bivši bh. reprezentativac rutinski je izveo penal za vodstvo od 1:0.

Crotone se nije predao, pa je već u 29. minuti Simy poravnao na 1:1, a sredinom drugog poluvremena, tačnije u 61. minuti, Ceccherini pogađa za 2:1 i veliki preokret svoje ekipe. Ipak, Lazio je nakon toga svim silama krenuo prema golu domaćih, a to im se isplatilo u 84. minuti kada Milinković-Savić pogađa za 2:2.

Ekipa Udinesea upisala je važnu pobjedu na gostovanju kod Verone minimalnim rezultatom 1:0, a strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Barak u 20. minuti susreta.

Pobjedu na domaćem terenu upisao je i Torino protiv SPAL-a, a konačni rezultat glasio je 2:1. Gosti su poveli u 22. minuti golom Grassija, ali Belloti, a nakon toga i De Silvestri donose preokret i pobjedu Torinu.

Chievo je kao gost savladao Bolognu rezultatom 2:1, a iznenađujući poraz na svom terenu doživjela je Fiorentina koja je poražena od Cagliarija sa 1:0.