PSG se opustio, već tri utakmice u nizu ne zna za pobjedu ; Real ‘počastio’ Celtu sa šest golova, Modrić asistirao

nogometni.net 13. svibnja 2018 0

U dvobojima pretposljednjeg kola francuskog prvenstva neočekivan domaći poraz 2:0 doživio je PSG od Rennesa, kao i Lyon kod Strasbourga (3:2), dok je Monaco sada drugi

Prvak je u Parizu doživio tek treći poraz ove sezone, a hrabri Rennes je ovom pobjedom osigurao mjesto u Europskoj ligi. Treba napomenuti kako je PSG zbog brojnih ozljeda igrao praktički s ‘rezervnim’ sastavom, bez Cavanija, Neymara, Danija Alvesa, Thiaga Silve, Marca Verrattija… No, to niti u jednom trenutku ne umanjuje vrijednu pobjedu ove sezone sjajnog Rennesa za koji su golove zabili Bourigeaud u 52. minuti iz penala, dok je pobjedu potvrdio Hunou u 71. minuti utakmice.

Ovo je bila ujedno i treća prvenstvena utakmica u nizu u kojoj PSG nije osjetio slast pobjede, nakon dva remija sada je i izgubio… No, titulu prvaka PSG je odavno potvrdio, uzeo je i Kup te je ovo opuštanje nekako i logično.

Danijel Subašić je čuvao vrata Monaca koji kod kuće pogotkom Fabinha iz penala u 90. minuti pobijedio St. Etienne i skočio na drugo mjesto. Monaco ima 77 bodova, dva boda više od Lyona koji je izgubio kod Strasbourga 3:2, iako je do 88. minute vodio 2:1.

Caen je stradao kod Nice 4:1 i još nije osigurao ostanak, a hrvatski reprezentativac Ivan Santini je odigrao cjelu utakmicu za momčad sa sjevera Francuske. Spomenimo i to da je dva gola za Nice zabio Mario Balotelli…

Metz je već ispao, a u teškoj situaciji je je Troyes koji je odigrao samo 1:1 kod Montpelliera i nalazi se na predzadnjem mjestu s 33 boda. Bod više ima Toulouse, koji je izgubio 4:2 kod Bordeauxa, a ugrožen je i Caen s 37 bodova na 18. mjestu. Današnjim pobjedama su se spasili i Strasbourg i Lille.

U pretposljednjem kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je dobio Celtu 6:0, a Luka Modrić je u 13. minuti asistirao Garethu Baleu za vodeći gol…

Gareth Bale je zabio i za 2:0 u 30. minuti. Strijelci za Real bili su još Isco (32), Achraf Hakimi (52), Sergi Gómez (74-autogol) i Toni Kroos (81). Drugi hrvatski nogometaš u dresu Reala Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve.

Valencia je u gostima kod Girone slavila 1:0, te je osigurala plasman u Ligu prvaka. Pobjednički gol za Valenciju zabio je Luciano Vietto u 61. minuti.

Villarreal je dobio Deportivo iz La Corune 4:2, a u gradskom derbiju Betis je kod kuće protiv Seville odigrao 2:2, pa su Villarreal i Betis osigurali Europsku ligu.