Badelj i Perišić šokirali Islanđane, hrvatska bajka u Rusiji nastavljena novom pobjedom! Argentina se jedva spasila

nogometni.net 26. lipnja 2018 0

Hrvatska nogometna reprezentacija u posljednjoj utakmici grupne faze ovog utorka u Rostovu na Donu pobijedila je Island 2:1 i tako s tri čiste pobjede izborila osminu finala i okršaj u nedjelju s Danskom….

Dalić je u Rostovu na Donu dobio što je htio. Unatoč tome što je u udarnoj momčadi koristio tek Luku Modrića i Ivana Perišića od standarnih prvotimaca, Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu protiv Islanda i ostvarila pobjedu te na kraju s tri čiste pobjede završava grupnu fazu u skupini koju su mnogi prije početka SP-a vidjeli kao jednu od najtežih.

Iako s pomlađenom početnom postavom, Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i sakrila loptu Islanđanima u prvih dvadesetak minuta, no terenska inicijativa nije urodila izglednim prilikama. Protivnik se zatim oslobodio i zaprijetio nekoliko puta iz prekida preko Magnusona, a opasan slobodnjak Sigurdssona u 31. minuti Lovre Kalinić vješto je ukrotio.

Hrvatski je prvi put pucala prema golu Halldorssona u 36. minuti, no Perišić nije bio precizan, a zatim je Islanđane Finnbogason mogao dovesti u prednost, no s ruba kaznenog prostora pucao je malo pokraj gola, da bi se u sudačkoj nadoknadi Kalinić istaknuo s dvije odlične obrane Bjarnasonu i Gunnarssonu pa se bez pogodaka otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za Hrvatsku. Milan Badelj stupio je na scenu i prvo pogodio gredu dalekometnim udarcem u 51. minuti, a onda fantastično zakucao loptu u mrežu dvije minute kasnije nakon asistencije Josipa Pivarića, na radost hrvatskih navijača u Rostovu.

Island je pokušao uzvratiti visokim loptama u kazneni prostor, pogodio je i gredu, a Kalinić je svojom sigurnošću nastavio mučiti protivnika. No, Lovren koji je ušao umjesto ozlijeđenog Pjace u 76. minuti igrao je rukom i skrivio penal, a Sigurdsson je pogodio s bijele točke.

Do kraja utakmice Islanđani su pokušali stići i do pobjedničkog pogotka u završnici susreta, ali dogodilo se upravo suprotno jer je Perišić odgovorio na drugoj strani pogotkom u njegovom stilu u 89. minuti za vrijednu pobjedu Hrvatske.

U posljednjem dvoboju grupe D argentinska nogometna reprezentacija pobijedila je Nigeriju rezultatom 2:1 i prošla dalje, zahvaljujući pogotku Roja u 86. minuti utakmice i tome što Hrvatska nije izgubila od Islanda…

Sampaolijeva družina nekako se spasila u Sankt Peterburgu. Nakon očajnih nastupa protiv Islanda i Hrvatske ništa bolje nije bilo niti protiv Nigerijaca, ali uspjela je iščupati pobjedu i izboriti okršaj osmine finala protiv Francuske.

Bio je to dvoboj u kojem je Argentina dominirala u prvom poluvremenu i došla do prednosti zahvaljujući Leu Messiju u 14. minuti, koji je zakucao loptu pod gredu nakon odlične asistencije Banege. No, dominacija ‘gaučosa’ nije zatim urodila novim pogotkom pa su samo s minimalnom prednošću otišli na odmor.

Na početku drugog dijela Argentinci su doživjeli šok, jer je Javier Mascherano skrivio penal, a Victor Moses je izjednačio s bijele točke u 53. minuti.

Uslijedile su argentinske muke koje je ipak prekinuo Marcos Rojo pobjedničkim pogotkom u 86. minuti susreta.

Argentina će protiv Francuske igrati u subotu, a Nigerija i Island oprostili su se od natjecanja. Da Hrvatska nije izbjegla poraz protiv Islanda, ova pobjeda ne bi bila dovoljna ‘gaučosima’ da prođu dalje…