Egipatski izbornik lagao cijelom svijetu pa doživio nesretan poraz protiv Urugvaja! Iran je svladao Maroko 1:0 autogolom u sudačkoj nadoknadi

nogometni.net 15. lipnja 2018 0

Egipatska nogometna reprezentacija izgubila je od Urugvaja u Jekaterinburgu zahvaljujući golu Gimeneza u 89. minuti, a Mohamed Salah nije na terenu proveo niti minute iako je Hector Cuper uvjeravao javnost kako je potpuno spreman…

‘Sto posto sam uvjeren da će igrati,’ izjavio je dan prije utakmice s Urugvajom Hector Cuper na pitanje o spremnosti Mohameda Salaha, no on ovog petka nije dobio niti minute na terenu u Jekaterinburgu i cijeli je susret odgledao s klupe.

Iako bez svog najboljeg igrača Egipćani su pružili žestok otpor uglednom protivniku no na kraju i nesretno izgubili. Nisu imali mnogo prilika pred golom Muslere, dok je na drugoj strani briljirao Ahmed Elshenawy koji je izludio Suareza u nekoliko navrata, a zaustavio je i nekoliko ‘bombi’ Edinsona Cavanija te bio najzaslužniji za neizvjesnost utakmice.

U završnici susreta Urugvajci su opasni pritisnuli, a Cavani je pogodio vratnicu iz slobodnjaka u 88. minuti, da bi u sljedećoj akciji stoper madridskog Atletica Jose Gimenez pogodio glavom nakon prekida i donio pobjedu svojoj reprezentaciji.

Na ljestvici skupine A Urugvaj se pridružio Rusiji na vrhu s tri osvojena boda, dok Egipat u sljedećem susretu mora svladati domaćina SP-a kako bi imao ikakve izglede proći u osminu finala…

U prvoj utakmici skupine B Svjetskog prvenstva u Rusiji Iran je svladao Maroko 1:0 autogolom u sudačkoj nadoknadi

Čvrsta utakmica azijskog i afričkog predstavnika završila je na neočekivani način. Cijeli tijek susreta ukazivao je na to da će ovaj dvoboj završiti praznih mreža, ali u petoj minuti sudačke nadoknade dogodio se scenarij kakav može pružiti samo ‘najvažnija sporedna stvar na svijetu’.

Naime, Iranci su došli do pobjede sretno, autogolom igrača njemačkog drugoligaša St. Paulija Bouhaddouza koji je u zadnjim sekundama susreta glavom neobranjivo pogodio vlastiti gol. Kakva nesreća za Maroko!

Inače, Maroko je više napadao na utakmici, ali je najbolju priliku promašio Iranac Azmoun u 43. minuti.

Ovom utakmicom stao je fantastičan niz marokanske reprezentacije koja je na SP stigla sa 18 utakmica zaredom bez poraza.