Portugal na krilima Ronalda bez milosti poslao opasne Marokance kući! Nova strahovita pobjeda probuđene Rusije

nogometni.net 20. lipnja 2018 0

U susretu 2. kola skupine B na Svjetskom nogometnom prvenstvu Portugal je u Moskvi na stadionu Lužniki svladao Maroko sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Cristiano Ronaldo već u 4. minuti susreta.

Dok su Bernardo Silva i Joao Moutinho kombinirali nakon udarca iz kuta, Ronaldo je uspio izmaknuti pozornosti Da Coste te neometan s pet metara proslijediti loptu iza leđa nemoćnog El Kajouia.

Bio je ovo već četvrti pogodak portugalskog kapetana na ovom SP, nakon što je u prvom nastupu postigao tri gola u 3-3 remiju protiv Španjolske.

Također, Ronaldo je ovime postao samostalni europski rekorder po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju, ovo mu je bio 85. gol u dresu Portugala čime se odvojio od legendarnog Mađara Ferenca Puskasa koji je 84 puta bio strijelac u dresu Mađarske.

Do kraja utakmice Maroko je bio osjetno bolji suparnik, no nije uspio iskoristiti niti jednu od brojnih prilika za poravnanje te je i u svom drugom nastupu u Rusiji pretrpio minimalni poraz i tako postao prva reprezentacija koja je ostala bez teoretskih izgleda za prolazak u osminu finala.

Nakon dva nastupa Portugal je vodeći u skupini B s četiri boda, slijede Iran s tri i Španjolska s jednim bodom i utakmicom manje, dok je Maroko na dnu bez bodova.

Ruska nogometna reprezentacija impresivnom pobjedom 3:1 protiv Egipta u Sankt Peterburgu osigurala je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok je počasni pogodak Mohameda Salaha utjeha za gotovo sigurno ispadanje već u grupnoj fazi…

Da će Rusija tako moćno marširati Svjetskim prvenstvom na kojem je domaćin malotko se nadao nakon očajnih rezultata u prijateljskim utakmicama, no momčad koju vodi Stanislav Čerčesov proigrala je u pravom trenutku i prva izborila plasman u osminu finala.

Nakon silovite 5:0 pobjede protiv Saudijske Arabije, ruska reprezentacija jednako je bila uvjerljiva ovog utorka u Sankt Peterburgu protiv Egipta za koji je cijelu utakmicu odigrao oporavljeni Mohamed Salah, no nije mogao puno pomoći svojim suigračima.

Rusija je povela sretnim autogolom u 47. minuti nakon nespretne reakcije Fathija, a onda je nakon dodavanja Fernandesa Čerišev bio taj koji je udvostručio prednost u 59. minuti. Tri minute kasnije Artem Džuba krasno se izborio za prostor i postigao najljepši pogodak na utakmici nakon asistencije Kutepova.

Do kraja susreta Egipat je tek uspio ublažiti poraz zahvaljujući pogotku Mohameda Salaha s bijele točke u 73. minuti, no taj će trenutak tek malo uljepšati ne pretjerano lijepo iskustvo igranja na SP-u zvijezdi Liverpoola.

Rusija je na vrhu skupine A sa 6 bodova, a Urugvaj joj se može pridružiti u osmini finala ako u srijedu pobijedi slabašnu Saudijsku Arabiju. Šanse Egipta da prođe dalje još postoje samo u teoriji…