HRVATSKA – DANSKA 1-1, penali 3-2; DOSAD NAJDRAMATIČNIJA UTAKMICA SP-a! Junak Subašić obranio tri penala i odveo Vatrene u četvrfinale!

nogometni.net 2. srpnja 2018 0

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala u Nižnjem Novgorodu boljim izvođenjem 11-eraca svladala Dansku sa 4-3 (1-1, 1-1).

Junak pobjede bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio tri 11-erca u raspucavanju, da bi pobjednički pogodak za četvrtfinale postigao Ivan Rakitić. Danska je povela nakon samo 58 sekundi igre golom Mathiasa Jorgensena, a izjednačio je Mario Mandžukić u 4. minuti.

Hrvatska je imala veliku priliku riješiti pitanje pobjednika prije izvođenja 11-eraca, ali je udarac Luke Modrića s bijele točke u 116. minuti obranio Kasper Schmeichel.

Danska je svoj pogodak postigla nakon što je Knudsen rukom ubacio loptu duboko u hrvatski kazneni prostor, do nje je stigao Delaney, no njega su odlično blokirali Rebić i Vrsaljko. Ipak, do prostora za šut stigao je Mathias Jorgensen, pa iako se nije radilo o jakom udarcu bio je iz velike blizine, pa je izmigoljio Subašiću u gol.

Rano primljeni pogodak nije negativno utjecao na Hrvatsku koja je poravnala već u 4. minuti. Rebić i Vrsaljko su kombinirali na desnoj strani, uslijedio je ubačaj na koji Danci nisu dobro reagirali, Delaney je napucao u glavu Christensena, a lopta se idealno odbila za Mandžukića koji je jakim udarcem probio Schmeichela.

Hrvatska će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv domaćina Rusije koja je također boljim izvođenjem 11-erca svladala Španjolsku sa 5-4.

Nogometna reprezentacija Rusije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva na domaćem terenu nakon što je u susretu osmine finala u Moskvi svladala Španjolsku sa 5-3 (1-1, 1-1) boljim izvođenjem 11-eraca. Rusija je ostvarila novu senzaciju na SP-u izbacivši favoriziranu Španjolsku, a do tog uspjeha je stigla fanatičnom borbenošću tijekom dva sata igre na Lužnikiju te odličnim reakcijama svog kapetana Akinfejeva prilikom raspucavanja s bijele točke. U četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju u 16 sati, ruski će nogometaši igrati protiv pobjednika susreta Hrvatska – Danska koji se igra u Nižnjem Novgorodu od 20 sati.

Kao što se i očekivalo, Španjolska je dominirala posjedom lopte, na kraju utakmice imala je čak 79 posto vremena loptu u svojim nogama, no taj je posjed bio jalov jer je ruski izbornik Stanislav Čerčesov pripremio odličnu obrambenu taktiku kojom je zatvorio sve prilaze svojim vratima.

Nakon 90, kao i 120 minuta igre bilo je 1-1, da bi u raspucavanju s bijele točke ruski vratar Igor Akinfejev obranio udarce Kokea i Aspasa dok su sva četiri ruska izvođača bila precizna.

Inače, Španjolska je povela u 12. minuti autogolom Sergeja Ignaševiča, a na 1-1 je iz kaznenog udarca u 41. minuti poravnao Artjom Dzjuba.