MANCHESTER UNITED POBJEDOM OTVORIO PREMIERSHIP , TOTTENHAM SLAVIO NA OTVARANJU SEZONE , Chelsea pregazio Huddersfield

nogometni.net 11. kolovoza 2018 0

U prvoj utakmici nove sezone engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pred svojim navijačima na Old Traffordu pobijedio Leicester City sa 2-1 (1-0).

Vodeći pogodak za domaće postigao je Paul Pogba iz kaznenog udarca već u 3. minuti. U 83. minuti Luke Shaw je udvostručio prednost Manchester Uniteda, a u drugoj minuti sučevog vremena konačnih 2-1 postavio je najbolji strijelac Leicestera Jamie Vardy.

Tottenham Hotspur je pobijedio Newcastle United (2-1) u prvom kolu nove sezone britanske Premier lige nakon sjajne i dinamične utakmice gdje je čak tri pogotka palo unutar prvih 18 minuta. Goste je u vodstvo doveo Jan Vertonghen nakon samo osam minuta, a gol je potvrdila tek tehnologija gol-crte, budući da je belgijčev udarac glavom tek nekoliko milimetara prešao preko crte.

Newcastle je uzvratio samo tri minute kasnije, kada je Ritchiejev centaršut sjajno glavom u mrežu pospremio Joselu. Međutim, momčad Rafe Beniteza nije se dugo radovala, budući da je Tottenham samo sedam minuta kasnije došao do pogotka koji će se pokazati odlučujućim. S desne strane je ubacio Serge Aurier, a još jedan pogodak glavom postigao je engleski reprezentativac, Dele Alli.

Chelsea je, pod palicom novog trenera Sarrija, pregazio Huddersfield sa 3-0, a debi je sa pogotkom obilježio talijanski veznjak Jorginho. Druga dva pogotka zabili su Pedro i Kante. Drugdje, Crystal Palace, Watford i Bournemouth su sa istim rezultatom (2-0) ostvarili pobjede nad Fulhamom, Brigtonom i Cardiffom.

Sutra se igra veliki derbi između Manchester Cityja i Arsenala.