Bayern lakše od očekivanog porazio Stuttgart u gostima , Hoffenheim nakon preokreta savladao Freiburg, PSG pobijedio Nimes s 4:2, Di Maria pogodio iz kornera, Mbappe isključen

nogometni.net 1. rujna 2018 0

Ekipa Bayerna upisala je i drugu pobjedu u meču 2. kola njemačke Bundeslige, a oni su puno lakše od očekivanog porazili Stuttgart na gostujućem terenu rezultatom 3:0.

Obje ekipe poprilično oprezno su počele posljednji meč subotnjeg programa, a nakon prvih pola sata nije bilo prilika na jednoj, odnosno drugoj strani. Ipak, pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 37. minuti, Bayern dolazi u vodstvo. Leon Goretzka je primio jednu loptu u kaznenom prostoru domaćih, lijepo se namjestio na desnu nogu i preciznim udarcem pogađa za 1:0.

To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, o pitanje pobjednika odlučeno je u 62. minuti. Goretzka je dodao loptu do Lewandowskog, a poljski napadač preciznim udarcem lijevom nogom matira nemoćnog golmana Stuttgarta za vodstvo Bayerna od 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Muller u 76. minuti nakon što mu se lopta sretno odbila u noge, a u situaciji jedan na jedan s golmnom domaćih rutinski je loptu poslao u mrežu. Nakon dva odigrana kola, Bayern ima maksimalnih šest bodova, dok je Stuttgart nakon poraza od Mainza upisao i drugi poraz u novoj sezoni.

Nogometaši Hoffenheim pobijedili su na Wirsol Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu u okviru drugog kola Bundeslige ekipu Freiburga rezultatom 3:1. Hoffenheim je tako na uspješan način ostavio iza sebe nesretan poraz od Bayerna u prvom kolu Bundeslige.

Ipak, nije dobro krenulo po domaće. Prvo je u 19. minuti zbog povrede teren morao napustiti bh. reprezentativac Ermin Bičakčić, a u 36. gosti su stigli u vodstvo golom Heintza pa je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena

Hoffenheim je ipak smogao snage u nastavku doći do preokreta, a strijelac prva dva gola bio je Szalai. Prvo je u 50. minuti izjednačio, a onda je doveo domaće u vodstvo u 63. na asistenciju Schulza. Konačnih 3:1 postavio je Kramarić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Wolfsburg je rezultatom 3:1 porazio Bayer u Leverskusenu. Nakon što je domaće u vodstvo doveo Bailey, gosti su u potpunosti okrenuli meč u svoju korist. Prvo je Ozcan postigao autogol, a potom su pogađali Weghorts i Steffen.

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Des Costieresu u okviru četvrtog kola Ligue 1 ekipu Nimesa rezultatom 4:2.

Ovo je nakon 25 godina bio prvi nastup PSG-a u Nimesu, koji je prethodno u svojoj prvoj domaćoj utakmici ove sezone pobijedio Marseille s 3:1. Ipak, u iznimno naelektriziranoj atmosferi na jugu Francuske danas nisu stigli do još jednog velikog skalpa.

Neymar je u 36. minuti doveo Parižane u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Di Maria je udvostručio prednost sjajnim golom iz kornera.

Ipak, u nastavku je Nimes uspio doći do izjednačenja. Prvo je Bobichon na asistenciju Thiouba smanjio rezultat, a onda je Savanier iz penala izjednačio.

Međutim, samo šest minuta kasnije Mbappe je još jednom pokazao svoju klasu. Dalekometnu loptu koju je uputio Kimpembe uspio je odlično primiriti, a potom zakucati u mrežu za 2:3. Konačnih 2:4 postavio je Cavani u 92. minuti, a samo dvije minute kasnije sudac je dosudio dva crvena kartona. Kod domaćih je isključen Savanier, a kod gostiju Mbappe.

PSG je tako upisao i četvrtu pobjedu u novoj sezoni i suvereno drži prvo mjesto, dok je Nimes pao na petu poziciju.