JUVENTUS OSTVARIO NAJBOLJI START U VIŠE OD 80 GODINA: Napoli i Roma rutinski do pobjeda ; PSG razbio Reims, slavili Marseille i Lyon

nogometni.net 27. rujna 2018 0

Nogometaši Juventusa pobijedili su na svom stadionu Bolognu sa 2-0 i zadržali stopostotan učinak i nakon šest odigranih utakmica u talijanskoj Serie A, a Napoli je također bio uspješan kao domaćin protiv Parme te se pobjedom 3-0 zadržao na tri boda zaostatka za “Starom damom”.

Juventusu je bilo dovoljno 16 minuta za dva pogotka, što je bila dovoljna prednost za nova tri boda. U 11. minuti odlično se snašao Paolo Dybala i svladao gostujućeg vratara Skorupskog. Pet minuta poslije Cristiano Ronaldo je asistirao za Blaisea Matuidija koji je postigao svoj drugi pogodak u ovoj sezoni. Mario Mandžukić je ostao na Juventusovoj klupi za pričuve.

Napoli, zasada, jedini uspjeva držati korak s Juventusom. Parma je sa San Paola ispraćena s tri pogotka u mreži. Vodeći pogodak postigao je večerašnji kapetan Napolija Lorenzo Insigne u 4. minuti, a preostala dva djelo su Poljaka Arkadiusza Milika. Za 2-0 je pogodio u 47. minuti, a za 3-0 u 85. minuti.

Jednako uvjerljiva bila je i Roma koja je na Olimpicu prekinula niz od četiri kola bez pobjede. Već u prvom poluvremenu Frosinone je primio tri gola. Turčin Cengiz Under je s više od 25 metara pogodio za 1-0 već u 2. minuti. U 28. minuti Argentinac Pastore je petom postigao prekrasan pogodak za 2-0, a odličnu akciju za 3-0 završio je El Shaarawy u 35. minuti. Konačnih 4-0 postavio je Aleksandar Kolarov u 87. minuti. Stipe Perica ostao je na klupi Frosinonea.

Cagliari svom vrataru Alessiju Cragnu može zahvaliti što je osvojio bod pred svojim navijačima protiv Sampdorije. Naime, on je u drugoj minuti sučevog vremena, kod rezultata 0-0, obranio kazneni udarac Dawidu Kownackom koji je u igru ušao u 85. minuti. Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu za Cagliari, a Filip Bradarić je ušao u 64. minuti.

Bez pogodaka je završila i utakmica Atalante i Torina u Bergamu. Mario Pašalić je dobio priliku od 71. minute u domaćoj momčadi, ali nije uspio napraviti više od svojih suigrača.

Nakon kompletiranog 7. kola PSG vodi sa 21 bodom, a prati ga skupina od tri kluba sa 13 bodova.

Nogometaši fracuskog prvaka PSG-a došli su do sedme pobjede u isto toliko odigranih utakmica nove sezone, nakon što su u utakmici odigranoj u srijedu na Parku prinčeva svladali Reims s uvjerljivih 4-1.

Gosti su iznenađujuće poveli preko Chavalerina u 2. minuti. No, već u 5. minuti Edinson Cavani je izjednačio, a u 24. minuti Neymar realizirao kazneni udarac za vodstvo PSG-a. Cavani je drugim pogotkom u 44. minuti povećao prednost domaćih na 3-1, a konačan rezultat postavio je Meunier u 55. minuti.

Lyon u gostima kod Dijona slavio sa 3-0, a Marseille je u sudačkoj nadoknadi svladao Strasbourg sa 3-2.

Gosti su poveli u 27. minuti golom Kennyja Lalae, ali je Marseille do poluvremena uspio preokrenuti rezultat, a strijelci su bili Dimitri Payet (41-pen) i Morgan Sanson (44). No, u 89. minuti Strasbourg dolazi do izjednačenja 2-2 pogotkom Nuna Da Coste. Ipak, u sudačkoj nadoknadi (90+1) Valere Germain donosi pobjedu Marseilleu, za kojeg nije mogao nastupiti stoper Duje Ćaleta-Car zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

U pobjedi Lyona u gostima kod Dijona (3-0) dvostruki strijelac bio je Moussa Dembele (16, 19), a jedan gol zabio je Martin Terrier (35).

Lille, koji je odlično krenuo u novu sezonu, poražen je kod Bordeauxa sa 0-1, a strijelac je bio Francois Kamano u 7. minuti. Bivši Hajdukovac Toma Bašić nije bio u postavi Bordeauxa. Bašić je dosad skupio svega 36 minuta u dvije utakmice.