Chelsea u 96. minuti stigao do boda protiv Manchester Uniteda , Manchester City razbio Burnley

nogometni.net 20. listopada 2018 0

Derbi devetog kola engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Manchester United, a susret je završen podjelom bodova (2:2).

Chelsea je dominirao u prvom poluvremenu, a posebno raspoložen za igru bio je Hazard koji se poigravao sa svojim čuvarima, prvenstveno Matićem.

U 21. minuti domaćin je poveo. Korner je izveo Willian, Pogba je ostavio Rüdigera samog na petercu, a Nijemac glavom pogađa za 1:0.

Crveni vragovi su do preokreta stigli u nastavku susreta. U 55. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru Plavaca najbolje se snašao Martial i pogodio za 1:1.

Francuski napadač je svoj drugi pogodak postigao u 73. minuti susreta. Rashford ga je pronašao na rubu kaznenog prostora, on se jednim potezom riješio Azpilicuete i preciznim udarcem matirao Arrizabalagu za 2:1.

Chelsea je svim silama pokušavao stići do izjednačenja, a u tome je uspio u 90+6. minuti kada je Barkley pogodio za konačnih 2:2.

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru devetog kola Premiershipa ekipu Burnleya rezultatom 5:0.

City se tako vratio na pobjednički kolosijek nakon što je u prošlom kolu odigrao protiv Liverpoola meč bez pogodaka, dok je Burnley nastavio s promjenjivim igrama i rezultatskim oscilacijama.

Domaći su od početka meča žestoko nasrnuli na gol Burnleya, imali su u prvom čak 73 posto posjeda lopte u svojim nogama, uputili 14 šuteva ka Hartu, ali su uspjeli postići samo jedan pogodak preko Aguera. Njemu je asistirao David Silva.

U nastavku potpuni potop gostiju. David Silva je još jednom asistirao, ovaj put prezimenjaku Bernardu, a dvije minute kasnije Fernandinho je uvećao prednost na 3:0.

Nije potom bilo uzbuđenja sve do finiša meča kada su pogađali Mahrez i Sane za konačnih 5:0.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su još Cardiff, Brighton, Tottenham i Watford, dok su Bournemouth našeg Asmira Begoivća i Southampton odigrali meč bez pogodaka.

Manchester City – Burnley 5:0
Bournemouth – Southampton 0:0
Cardiff – Fulham 4:2
Newcastle – Brighton 0:1
West Ham – Tottenham 0:1
Wolves – Watford 0:2