NIKOLA VLAŠIĆ SRUŠIO REAL MADRID ; Džeko zabio hat-trick, novi problemi za Bayern i Manchester United , City preokretom slavio kod Hoffenheima

nogometni.net 3. listopada 2018 0

Moskovski CSKA kreirao je najveće iznenađenje 2. kola Lige prvaka pobjedom 1-0 protiv Real Madrida u skupini G, dok je u drugom susretu iste grupe Roma s čak 5-0 slavila na Olimpicu protiv Viktorije Plzen, a tri gola Česima je zabio Edin Džeko.

U drugom kolu skupine F Lige prvaka Hoffenheim je u utorak na domaćem terenu protiv favoriziranog Manchester Cityja izgubio sa 1-2. Hoffenheim je poveo već u prvoj minuti pogotkom Ishaka Belfodila. No, Manchester City je brzo odgovorio, Sergio Agüero u 8. minuti pogađa za 1-1. Pobjedu Cityju donio je David Silva u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je od 54. minute za Hoffenheim.

Drugi susret ove skupine donio je ogled Lyona, koji je u prvom kolu šokirao Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1, i Šahtara te njihovu podjelu bodova nakon konačnih 2-2. Ukrajinci su vodili s 2-0 golovima Juniora Moraesa sve do 70. minute kada je smanjio Dembele, da bi dvije minute kasnije poravnao Dubois.

U skupini H talijanski prvak Juventus je, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, kod kuće svladao švicarski Young Boys sa 3-0, te ima maksimalni učinak. Trostruki strijelac bio je Paulo Dybala (5., 33., 69.). Treći gol pao je u 69. minuti. Mario Mandžukić je ubacio na drugu stativu, a Cuadrado je loptu proslijedio do Dybale koji lakoćom trese mrežu. Mandžukić je izašao iz igre u 78. minuti.

Ronaldo je morao odraditi utakmicu kazne zbog isključenja u prvom kolu, kada je Juve na gostovanju pobijedio Valenciju sa 2-0.

U drugoj utakmice te grupe H Manchester United dočekao Valenciju na Old Traffordu odigravši susret bez pogodaka. To znači i da je po prvi put u trenerskoj karijeri Jose Mourinho je povezao četiri domaće utakmice bez pobjede.

Nastavlja se i rezultatska kriza Bayerna koji u Münchenu nije uspio pobijediti Ajax (1-1) koji je imao velik broj šansi pa i onu u sudačkom produžetku kada je Manuel Neuer spasio bod. Bila je ovo treća uzastopna utakmica Nike Kovača i njemačkih prvaka bez pobjede. Benfica je, pak, u Ateni kod AEK-a imala 2-0, a onda, nakon isključenja Diasa, i igrača manje pa su domaćini stigli do izjednačenja. Portugalci su u konačnici golom Semeda stigli do 3-2 i tri boda.