Totalni krah Reala; ovo je službeno najgora momčad ‘kraljeva’ u 116 godina postojanja ; pobjeda Bayerna

nogometni.net 20. listopada 2018 0

Nogometaši Real Madrida doživjeli su i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na Bernabeu u 9. kolu Primere od Levantea 2:1. Ujedno je ova momčad Reala ušla u povijest kao najneefikasnija ikad jer čak 481 minutu (osam sati i jednu minutu!) nisu uspjeli zabiti gol

‘Kraljevski klub’ je u velikoj krizi, a subotnja utakmica najvjerojatnije je zapečatila sudbinu njegova trenera Julena Lopeteguija.

Utakmica na Santiago Bernabeu započela je šokantno jer je Levante nakon samo 13 minuta vodio 2:0 golovima Moralesa (7) i Martija (13) iz penala. U samo pet minuta maleni je Levante srušio Real na njegovu terenu…

Oba su gola postignuta zahvaljujući katastrofalnim pogreškama Realova braniča Raphaela Varanea. Trener Lopetegui je započeo bez Kroosa, Benzeme, Balea i Navasa, ali je u nastavku utakmice morao u igru ubaciti Balea i Benzemu.

Real je imao posjed, napadao je, ali bez učinka jer golman Levantea Olazabal je činio čuda. Ipak, niti Olazabal u 72. minuti nije mogao zaustaviti šut Marcela, i to njegovom slabijom desnom nogom, pa je Real smanjio, ali i postigao gol nakon čak 481 minutu ili osam sati i jednu minutu ‘suše’, što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba.

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač može barem malo odahnuti na klupi Bayerna nakon što je njemački velikan na gostovanju pobijedio Wolfsburg 3:1 prekinuvši niz od četiri utakmice bez pobjede

Bayern je odlično ušao u susret i golovima Roberta Lewandowskog (30, 48) je poveo 2:0. Problemi su počeli u 57. minuti kada je Arjen Robben isključen zbog drugog žutog kartona, a samo šest minuta kasnije Wout Weghorst je smanjio. Ipak, pobjedu gostima je osigurao James Rodriguez u 72. minuti na asistenciju najboljeg igrača utakmice Lewandowskog. Josip Brekalo je za Wolfsburg igrao do 60. minute.

Borussija Dortmund je rutinski odradila gostovanje u Stuttgartu pobijedivši 4:0 čime je zadržala vodeću poziciju na ljestvici. Gosti su već nakon 25 minuta vodili 3:0 golovima Jadona Sancha (3), Marca Reusa (23) i Paca Alcacera (25). Uvjerljivu pobjedu Borussije potvrdio je Max Phillip u 85. minuti. Borna Sosa nije nastupio za domaći sastav.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Nurnberg sa 3:1, a Andrej Kramarić je u pobjedničkim redovima odigrao cijeli susret. Golove za goste zabili su Reiss Nelson (50, 57) i Adam Szalai (67), dok je pogodak za Nurnberg zabio Hanno Behrens (18-11m).

Bayer Leverkusen je odigrao 2:2 protiv Hannovera izjednačivši u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali nisu izdržali. Strijelci za Bayer bili su Lars Bender (34) i Karim Bellarabi (90+4), dok su pogotke za gostujući sastav zabili Florent Muslija (25) i Felipe (54). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

Augsburg i RB Leipzig su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 20 bodova, Bayern je skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, dok je treći Leipzig sa 15 bodova.