ATLETICO UZVRATIO UDARAC BORUSSIJI: Napoli i PSG podijelili bodove , Inter se u 87. minuti spasio poraza, Tottenham nakon preokreta do bodova

nogometni.net 7. studenoga 2018 0

Atletico Madrid je na svom Metropolitanu savladao Borussiju Dortmund sa 2-0, te tako barem donekle ublažio težak poraz sa gostovanja u Dortmundu (0-4). Strijelci za Atletico su bili Saul Niguez (33.) i Antoine Griezmann (80.). Momčad Diega Simeone tako se bodovno poravnala sa Dortmundom, ali se nalazi na drugom mjestu skupine zbog slabije gol-razlike. Ranije je u istoj skupini Club Brugge sa 4-0 razbio Monaco.

U drugom velikom derbiju, Napoli i PSG su podijelili bodove u Italiji. Gosti su poveli u 47. minuti pogotkom Juana Bernata, a konačnih 1-1 je postavio Lorenzo Insigne, nakon što je Buffon srušio Callejona u kaznenom prostoru i skrivio najstrožu kaznu.

Napoli je ovim bodom preuzeo vrh tablice, drugi je Liverpool, dok su treći i četvrti PSG i Crvena zvezda, iako su sve momčadi unutar dva boda i svi imaju šanse za prolaz.

U 4. kolu skupine C Lige prvaka Crvena zvezda je u Beogradu protiv viceprvaka Europe priredila veliko iznenađenje. Prije dva tjedna Liverpool je na Anfieldu rutinski pobijedio Crvenu zvezdu sa 4-0, a večeras je Zvezda neočekivano slavila sa 2-0.

Zvezda je povela u 22. minuti. Nakon kornera najviši je bio Milan Pavkov, koji trese mrežu. Novi šok gostima ponovno je priredio Zvezdin centarfor Milan Pavkov, koji je u 29. minuti odličnim udarcem sa 23 metra pogodio za 2-0. U drugom poluvremenu Liverpool je opsjedao gol Zvezde, ali domaćini su se znalački branili i uspjeli doći do velike pobjede.
Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu Liverpoola.

U skupinama B i D u utorak navečer pobjede su ostvarili Tottenham, koji je u dugom poluvremenu preokrenuo iz 0-1 u 2-1, dok su u skupini D bodove osvojili Porto koji je razbio Lokomotiv Vedrana Ćorluke i njemački Schalke, koji je u Gelsenkirchenu slavio protiv turskog Galatasarayja.

U možda i najzanimljivijoj utakmici večeri za hrvatske ljubitelje nogometa zbog čak četvorice Hrvata na travnjaku San Sira, Inter je uspio zahvaljujući Icardiju u 87. minuti zabiti pogodak i spasiti se poraza od Katalonaca za koje je u 83. zabio Malcom, novog poraza u Ligi prvaka (u prošloj utakmici na Camp Nou Barca je pobijedila 2-0)…

Od prve minute u momčadi Intera zaigrala su čak trojica srebrnih Vatrenih Ivan Perišić, Šime Vrsaljko i Marcelo Brozović, dok je Ivan Rakitić, s druge strane, od prve minute zaigrao u veznom redu Barcelone.

Trener Barcelone Valverde je u 81. napravio presudnu izmjenu i umjesto Dembelea uveo Malcoma koji je nakon dvije minute provedene u igri zabio prvijenac u dresu Barcelone, a svi Hrvati koji su nastupili u ovom dvoboju igrali su svih 90. minuta. U 60. minuti Rakitić se je mogao upisati u strijelce, ali Slovenac Handanovič je odlično obranio njegov udarac.

U drugoj utakmici u skupini B, Tottenham se na Wembleyju također spasio poraza, ali Spursi su uspijeli protiv PSV-a uzeti sva tri boda, iako nije baš dobro započelo za njih jer su već u 61. sekundi gosti iz Eindhovena poveli preko Luuka de Jonga. Međutim, Londončani su svoje napade materijalizirali i u 78. minuti Kane, najbolji igrač i strijelac Tottenhama, zabio je za 1-1, a 11 minuta poslije postavio konačnih 2-1 za Spurse.

U skupini D Porto je svom terenu dobio Lokomotiv iz Moskve sa 4-1, a Vedran Ćorluka je za Lokomotiv odigrao cijeli susret. Pobjedu je upisao i Schalke, koji je svladao Galatasaray sa 2-0. Na ljestvici vodi Porto sa 10 bodova, Schalke ima 8, Galatasaray 4, a Lokomotiv je bez bodova.