Barcelona preokretom u posljednje tri minute savladala Rayo ; Juventus siguran protiv Cagliarija, Fiorentina i Roma ponovo remizirali

nogometni.net 4. studenoga 2018 0

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u Torinu u okviru 11. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 3:1.

Stara dama je tako potvrdila da je remi s Genovom u pretprošlom kolu bio samo incident, dok je Cagliari nastavio igrati u promjenjivom ritmu u posljednje vrijeme.

Dybala je već u prvoj minuti doveo domaće u vodstvo nakon sjajnog individualnog poteza, a potom je mirno bilo sve do 36. minute, kada je Pedro savladao Szczesnyog.

Ipak, slavlje gostiju je trajalo samo dvije minute budući da je Bradarić postigao autogol za 2:1. Mogao je Ronaldo u sudijskoj nadoknadi postići još jedan pogodak, ali je pogodio stativu.

U nastavku znatno lošija utakmica, igralo se uglavnom na sredini terena, a konačnih 3:1 postavio je Cuadrado tri minute prije kraja meča na asistenciju Ronalda.

Nogometaši Fiorentine i Rome podijelili su bodove na Artemio Franchiju u okviru 11. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1. Fiorentina je tako uvezala treći uzastopni remi, a Roma ponovo nije stigla do pobjede nakon prošlotjednih 1:1 s Napolijem.

Roma je dominirala u prvom poluvremenu, a u 22. minuti veliku priliku je propustio kapetan bh. reprezentacije Edin Džeko.

Kazna je uslijedila u 33. minuti kada je Veretout mirno realizirao penal pucavši uz lijevu stativu pa je Olsen ostao nemoćan. Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0.

I u nastavku je Roma dominirala, a prvu priliku je propustio Zaniolo kada mu je Lafotn vrhunski obranio. Uzvratio mu je Olsen s druge strane odbranivši šut Gersona, a Vučica je do zasluženog remija stigla pet minuta prije kraja meča. Florenzi je bio strijelac.

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Campo de Futbol de Vallecasu u okviru 11. kolu La Lige ekipu Raya Vallecana rezultatom 3:2.

Katalonci su tako upisali treću uzastopnu pobjedu u La Ligi, dok je Rayo u svim natjecanjima bez pobjede još od rujna.

Krenulo je dobro po Barcelone budući da je Suarez doveo goste u vodstvo na asistenciju Albe već u 11. minuti utakmice. Ipak, deset minuta prije odlaska na odmor Pozo je izjednačio pa je 1:1 bio rezultat prvih 45 minuta.

Šok za Katalonce desio se u 57. minuti kada je Garcia donio preokret Rayu, a napadi Barceloni su bili jalovi sve do samog finiša meča.

Naime, u posljednje tri minute uspjela je Barcelona prookrenuti i slaviti novu pobjedu. Prvo je Dembele iskoristio dodavanje Piquea za 2:2, a onda je sjajni Suarez na asistenciju Roberta postavio konačnih 2:3.

Barcelona je ostala na prvom mjestu La Lige s četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Atletico, dok je Rayo Vallecano ostao na pretposljednjem mjestu.